Сумський новинний портал «СпецКор»

2 роки як Суми втратили героя на Майдані + ВІДЕО

СпецКор | 2016-02-20 16:43:31 | 5099

20 лютого 2014 від кулі снайпера на Інститутській загинув Олексій Братушка. Історія єдиного Героя Небесної Сотні  - у ексклюзивному інтерв'ю Спецкору з його батьками. 

Як Олексій поїхав на Майдан?

- У новинах уже тоді показали, як на Майдані розганяли студентів. Дзвоню йому, питаю «Льоша, ти де?». Він каже, сиджу в Сумах. «Мєнти», каже, заблокували дорогу на Київ, не випускають маршрутки. Розказує, ще трошки посиджу і додому. Пізніше вже дзвоню, чую ж шум двигуна, питаю його, ти де, а він уже під Ромнами. Каме, «Папа, ми прорвалися!»

Телефонував вам син із Києва, щось розказував?

- Як приїхав, зустрів на Майдані своїх друзів (ще по першому Майдані 2004) із Іванофранківська. І записався не в Сумську 36 сотню, яка обслуговувала біля сцени, а на саму передову – у Львівську браму (Перша сотня), якраз під пішохідним мостом. Під ним і загинув.

Пам’ятаєте, коли син востаннє розмовляв з вами?

- Так, дзвоню йому, чую стріляють. Питаю, Льоша, то постріли? А він мені – то салюти, у нас усе спокійно… і все, вже нічого не каже, ну і не відключив телефон… а я чую там стріляють, бахкають, кричать… А тоді вже ввечері дзвінок. Якийсь чужий голос каже, я слідчий, хто вам буде Олексій Братушка? Його застрелили… і все.

Ви тоді поїхали в Київ?

- Поїхали у морг на Оранжерейній. Льоша був серед невпізнаних 60-річних. Він так постарів за останні дні, волосся сиве з’явилося. А в самому Києві, мені так запам’яталося, запах гарі, шум, якісь діти малі з битами в руках… Льошу прострілив снайпер. Дірка на виліт була у залізному щиті, за яким син ховався. Попала куля в саме серце…

Ви слідкуєте за тим, як іде розслідування смертей на Майдані, зокрема, й вашого сина?

- Я спочатку вірив, що винні будуть покарані. Так усе це заявлялося гучно. А зараз… Хтось сидить у тюрмі? Вони навіть підозру бояться висовувати комусь. То раніше приходили листи з прокуратури, нас тримали в курсі справи, а це - тихо. Ось будуть роковини, тоді й згадають про нас.

Пройшло майже два роки від тих страшних подій на Майдані. Щось змінилося?

- Влада не дуже то й змінилася… Люди змінилися і дуже. Усе таки Майдан і ті смерті їх чомусь навчили. Багато вже Україна віддала синів за таку науку. І продовжує віддавати в АТО. Ми не маємо права на моральний спад.

Loading...

Читайте також

Коментувати

0|коментарів

    5099