Ми нікого не залишаємо в біді

  •  
  • 1046 разів
Ми нікого не залишаємо в біді

Попри проблеми з фінансуванням обласна дитяча лікарня отримала необхідну кров для маленьких пацієнтів.

Головна місія Сумського обласного центру служби крові – це забезпечення препаратами крові у повному обсязі лікувальні заклади Сумщини, які уклали з СОЦСК відповідні договори. Хоча на препарати крові, як і на інші ліки, виділяється бюджетне фінансування, його не завжди достатньо. Але кров – це те, від чого залежить життя багатьох людей. Тому особливе значення має позиція СОЦСК: всі, кому потрібні препарати крові, повинні своєчасно їх отримати, незалежно від того, чи може медичний заклад у цей момент розрахуватися за препарати. СОЦСК у цій шляхетній справі допомагають благодійні донори.

Бачимо реальний вклад донорів в здоров’я дітей.

У серпні склалася ситуація, коли лікарня не мала достатніх коштів на закупівлю препаратів крові. Кров була потрібна для відділень реанімації і онкогематології. Ми звернулися до керівництва СОЦСК і наші пацієнти отримували компоненти крові безкоштовно. Такі ситуації – не рідкість. У будь-якому разі фінансування перекриває нашу потребу не в повному обсязі, до того ж воно виділяється за планом. А план не враховує критичні ситуації – коли у відділення раптом потрапляє багато дітей, що потребують переливань крові, і планової кількості крові ледве вистачає на два тижні замість місяця. Тому ми вдячні центру служби крові за активну роботу по залученню благодійних донорів для дитячої лікарні. Лише завдяки цій співпраці донорів, СОЦСК і лікарні ми можемо надавати дітям необхідну медичну допомогу, що б не відбувалося. Так, на початку року у нас була катастрофічна ситуація з проведенням тендерів, на час якого ми не могли розраховуватися за кров, – але діти її отримували.
І звичайно, дуже важлива якість продукції, яку постачає нам СОЦСК. Вона нас повністю влаштовує, у нас немає ускладнень, інфікування, – на жаль, в інших областях такі випадки трапляються. Ми просимо донорів долучатися до благодійних кроводач – це дуже потрібна справа. Їх кров іде на допомогу тим дітям, які мають страшні хвороби. Це порятунок життя дитини. Кожній людині, яка здає кров, ми вдячні – адже бачимо реальний вклад донорів в здоров’я дітей.

головний лікар Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Ігор Змисля

45677889

Ігор Змисля: "Ми вдячні центру служби крові за активну роботу по залученню благодійних донорів для дитячої лікарні"

Дитяча онкозахворюваність на Сумщині набагато вища, ніж по Україні

Найбільше компонентів крові у дитячій лікарні потребує відділення онкогематології. Для тих, хто у ньому лікується, багаточисельні переливання крові часто стають єдиним шансом на життя.

Зараз в області 150 дітей з онкозахворюваннями і 14 хворих на гемофілію, які також часто потребують переливань крові. У відділенні 25 ліжок, на сьогодні тут перебуває 24 дитини. 12 з них отримують хіміотерапію і потребують частих переливань крові. У серпні справді було багато трансфузійно залежних дітей, яким поставили діагноз 2-3 місяці тому. Вони пройшли перший курс хіміотерапії, і саме у цей період вони найбільше залежать від донорської крові. Також на лікуванні була дитина з тромбоцитопатією – це не онкологічне захворювання, але воно викликає страшні кровотечі, тому переливання були потрібні кілька разів на день. Дуже важливо, щоб при таких хворобах діти були захищені, щоб існував резерв компонентів крові і можливість швидко їх отримати. 

завідуюча відділенням Ліана Нікітенко

Ліана Нікітенко (справа) та Оксана Смольникова - ці жінки і вдень і вночі стоять на сторожі інтересів маленьких пацієнтів відділення дитячої онкогематології

Ліана Нікітенко (справа) та Оксана Смольникова - ці жінки і вдень і вночі стоять на сторожі інтересів маленьких пацієнтів відділення дитячої онкогематології

Протягом останніх років дитяча онкозахворюваність на Сумщині була набагато вищою, ніж в середньому по Україні і по Європі, особливо у 2014-2015 році. У якийсь період різниця між нашим і середньо українським показником складала 80%! Звичайно, у такій ситуації підтримка донорів дуже важлива. І ми дуже раді, що з часом кількість благодійних донорів збільшується. Вони приносять довідки про безкоштовну здачу крові медичній сестрі, яка веде її облік. Приходять і представники робочих колективів, поліції, мережі магазинів та інших, і просто окремі люди, які приносять одну-дві своїх довідки. Ми їм вдячні, адже нашим пацієнтам кров дуже потрібна!

Ми цінуємо донорів – сильних і щирих людей з великим серцем
Навіть коли допомоги благодійних донорів недостатньо, пацієнти отримують необхідну кров.

Розуміючи, що лікувальним закладам виділяється катастрофічно мало коштів на препарати, у тому числі – і на компоненти крові, ми завжди готові підставити плече мешканцям Сумської області, які проходять лікування, - . – Ми нікого не залишаємо в біді – не лише дітей, а й дорослих, які проходять лікування у закладах, з якими співпрацюємо. У центрі крові завжди є резерв необхідних компонентів крові, які і надаємо лікувальним закладам у будь-який час. У першу чергу, така можливість є завдяки чуйним сумчанам – нашим донорам. Ми цінуємо цих сильних і щирих людей з великим серцем. Пишаємося ними!

директор СОЦСК Наталія Трофименко

За потреби ми готові поставити донорську кров будь-якої групи, і не було жодного випадку і, сподіваюся, не буде, аби не змогли допомогти

Наталія Трофименко: "За потреби ми готові поставити донорську кров будь-якої групи, і не було жодного випадку і, сподіваюся, не буде, аби не змогли допомогти".

 

Малюнки і вітальні листівки – як вдячність для донорів

Ще більше, ніж лікарі, допомозі благодійних донорів раді батьки хворих дітей. Адже боротьба за життя дитини без донорської крові неможлива.

Коли дитині діагностують онкологічне захворювання, батьки вчаться жити в умовах невідомості найближчого майбутнього і високої відповідальності за організацію життя і лікування. У найкоротші терміни освоюються нові навички по догляду за важкохворою дитиною, пошуку ліків, залучення фінансових коштів на лікування та інше. І в цьому колі турбот особливе значення має доступність безоплатних компонентів крові. Потреба в крові - значить, організм потрібно терміново стабілізувати. У таких кризових ситуаціях особливо цінуєш швидкість прийняття рішення, наявність необхідних компонентів в Центрі крові, своєчасну доставку, якість компонентів, які вводяться, безоплатність послуг. Цей перелік - як точка опори в подальшому одужанні. Потрапляючи на лікування в інші регіони, батьки відзначають відмінність в організації лікування та ризики. Їм доводиться самостійно піклуватися про пошук безоплатних донорів крові для дитини, в сімейному бюджеті передбачати оплату компонентів. Тому для нас так важлива підтримка традицій безоплатного донорського руху і організації роботи Центру крові в Сумській області.

заступник голови громадської організації «Батьки онкохворих дітей-інвалідів» Оксана Смольнікова

Зі свого боку онкохворі діти і їх батьки намагаються зробити для донорів щось приємне, що говорило б про їхню вдячність. Зараз у стінах СОЦСК триває виставка малюнків дітей онкогематологічного відділення, і кожний благодійний донор може взяти собі малюнок на пам’ять. Ми готуємо ще один проект – вітальні листівки з малюнками маленьких пацієнтів, життя яких залежить від донорів. Це своєрідна форма зворотнього зв’язку.

Діти готують сюрпризи для донорів
Діти готують сюрпризи для донорів 

На сьогодні потреба у благодійних донорах зберігається – адже «сюрпризи» з фінансуванням лікувальних закладів під кінець року стали вже традиційними. Ніхто не знає, коли виникне потреба у значній кількості безкоштовних препаратів крові. Тому потрібно бути готовими до такої ситуації. Чекаємо донорів за адресою: м.Суми, пров. Громадянський, 2 у будні з7.00 до 20.00, у суботу – з 7.00 до 16.00. Телефон гарячої лінії 050 307 80 94

По темі

вгору

Події

Науковці СНАУ отримали премії Президента України

17 лютого, 2020 | Hits:276

Про це повідомляє Офіс промоції СНАУ. ...

Закохані пари День Святого Валентина відзначили у Центрі крові

14 лютого, 2020 | Hits:351

Донори разом із Сумським обласним центром служби крові орган...

Кров, яка рятує життя. Центр крові та волонтери зробили свято для онкохворих дітей Сумщини

14 лютого, 2020 | Hits:518

15 лютого – Міжнародний день дитини, що хвора на рак. Тож да...

СНАУ серед вишів України, де запроваджується пілотний проект дуальної освіти

13 лютого, 2020 | Hits:373

Про реформу аграрної освіти та забезпечення якісними кадрами...

Сильний вітер знеструмив 40 населених пунктів на Сумщині

11 лютого, 2020 | Hits:293

За інформацією енергетиків, знеструмлені 17 повітряних ліній...

Китайських студентів у Сумах ізолювали на карантин

11 лютого, 2020 | Hits:318

Йдеться про двох, котрі повернулися з Китайської Народної Ре...

Проблеми

«Ми рятуємо життя, забезпечуючи доступними і якісними компонентами крові» - Костянтин Єфименко

19 лютого, 2020 | Hits:176

Сумський обласний центр служби крові прийняв делегацію інозе...

Холод або голод: перед таким вибором постала багатодітна родина на Сумщині

29 грудня, 2019 | Hits:4152

Подружжя в Конотопі виховувало 2-х прийомних дітей та двох б...

Кар'єра чи родина?- що обирають жінки та чому чоловіки мають більше заробляти. Результати опитання на Сумщині

28 грудня, 2019 | Hits:1037

У Сумах презентували дослідження "Бюро аналізу політики" щод...

Різдвяний флешмоб з малювання зробили в Сумах особливі діти

25 грудня, 2019 | Hits:1080

25 грудня в Агенції промоції Суми відбулася акція дітей із о...

Чи треба місцевим депутатам платити зарплату? Думки сумчан

01 листопада, 2019 | Hits:1552

Чи треба депутатам місцевих рад платити зарплату? Із цим пит...

Люди-метелики: чи піклується держава про пацієнтів із рідкісними хворобами?

30 жовтня, 2019 | Hits:1484

Усе про рідкісні захворювання та людей-метеликів. У Сум...

Реформи

Районам та громадам Сумщини запропонували скинутися на дороги

18 лютого, 2020 | Hits:428

Гроші потрібні для кошторисної документації, пояснюють в пре...

Сумчани мітингували під стінами Верховної Ради в Києві

06 лютого, 2020 | Hits:680

Усього зібралося близько 200 аграріїв та фермерів зі всіх ра...

Кабмін затвердив перелік опорних медзакладів на Сумщині

03 лютого, 2020 | Hits:578

Даний перелік, як зазначено в Постанові Кабміну, дійсний до ...

Чотири авто для медзакладів отримали села Сумського району

31 січня, 2020 | Hits:500

Усього отримали чотири автомобілі, які покращать якість нада...

Лише один аграрний виш України отримав максимальне фінансування на 2020 рік

28 січня, 2020 | Hits:1282

Про це повідомляє офіс промоції СНАУ...

Сумська районна лікарня на 100% готова до реформи вторинки

23 січня, 2020 | Hits:735

Згідно зведеного дашборду Національної служби здоров’я Украї...

Громади

Книги польською мовою подарували бібліотеці Тростянця

12 лютого, 2020 | Hits:172

Про це повідомляє Тростянецька міська рада. ...

Тростянецька ОТГ - переможець конкурсу "Енергоефективність у громадах II"

09 лютого, 2020 | Hits:365

Про це пише сайт Тростянець.ІНФО...

Як розвалюють одну з найуспішніших громад України?

23 січня, 2020 | Hits:1404

Результати обговорень в Сумській ОДА перспективного плану об...

Які громади Сумщини потрапили до рейтингу інвестиційної привабливості?

13 січня, 2020 | Hits:2528

Фонд "Регіональний центр економічних досліджень та підтримки...

Народжувати з джакузі під музику запрошують до громади на Сумщину

13 грудня, 2019 | Hits:9789

… до того ж все це - безкоштовно. Такі послуги пропонують у ...

Грінченківські читання відбулися у Нижньосироватській школі

09 грудня, 2019 | Hits:1208

Присвячені вони 156-й річниці з дня народження Бориса Грінче...

Новини

Ми у соцмережах

Про нас

СпецКором може стати кожен. Повідомляйте про події та проблеми, знімайте відео і створюйте новини разом із нами! Долучайтеся до команди професіоналів!

Контакти