Ми нікого не залишаємо в біді

  •  
  • 937 разів
Ми нікого не залишаємо в біді

Попри проблеми з фінансуванням обласна дитяча лікарня отримала необхідну кров для маленьких пацієнтів.

Головна місія Сумського обласного центру служби крові – це забезпечення препаратами крові у повному обсязі лікувальні заклади Сумщини, які уклали з СОЦСК відповідні договори. Хоча на препарати крові, як і на інші ліки, виділяється бюджетне фінансування, його не завжди достатньо. Але кров – це те, від чого залежить життя багатьох людей. Тому особливе значення має позиція СОЦСК: всі, кому потрібні препарати крові, повинні своєчасно їх отримати, незалежно від того, чи може медичний заклад у цей момент розрахуватися за препарати. СОЦСК у цій шляхетній справі допомагають благодійні донори.

Бачимо реальний вклад донорів в здоров’я дітей.

У серпні склалася ситуація, коли лікарня не мала достатніх коштів на закупівлю препаратів крові. Кров була потрібна для відділень реанімації і онкогематології. Ми звернулися до керівництва СОЦСК і наші пацієнти отримували компоненти крові безкоштовно. Такі ситуації – не рідкість. У будь-якому разі фінансування перекриває нашу потребу не в повному обсязі, до того ж воно виділяється за планом. А план не враховує критичні ситуації – коли у відділення раптом потрапляє багато дітей, що потребують переливань крові, і планової кількості крові ледве вистачає на два тижні замість місяця. Тому ми вдячні центру служби крові за активну роботу по залученню благодійних донорів для дитячої лікарні. Лише завдяки цій співпраці донорів, СОЦСК і лікарні ми можемо надавати дітям необхідну медичну допомогу, що б не відбувалося. Так, на початку року у нас була катастрофічна ситуація з проведенням тендерів, на час якого ми не могли розраховуватися за кров, – але діти її отримували.
І звичайно, дуже важлива якість продукції, яку постачає нам СОЦСК. Вона нас повністю влаштовує, у нас немає ускладнень, інфікування, – на жаль, в інших областях такі випадки трапляються. Ми просимо донорів долучатися до благодійних кроводач – це дуже потрібна справа. Їх кров іде на допомогу тим дітям, які мають страшні хвороби. Це порятунок життя дитини. Кожній людині, яка здає кров, ми вдячні – адже бачимо реальний вклад донорів в здоров’я дітей.

головний лікар Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Ігор Змисля

45677889

Ігор Змисля: "Ми вдячні центру служби крові за активну роботу по залученню благодійних донорів для дитячої лікарні"

Дитяча онкозахворюваність на Сумщині набагато вища, ніж по Україні

Найбільше компонентів крові у дитячій лікарні потребує відділення онкогематології. Для тих, хто у ньому лікується, багаточисельні переливання крові часто стають єдиним шансом на життя.

Зараз в області 150 дітей з онкозахворюваннями і 14 хворих на гемофілію, які також часто потребують переливань крові. У відділенні 25 ліжок, на сьогодні тут перебуває 24 дитини. 12 з них отримують хіміотерапію і потребують частих переливань крові. У серпні справді було багато трансфузійно залежних дітей, яким поставили діагноз 2-3 місяці тому. Вони пройшли перший курс хіміотерапії, і саме у цей період вони найбільше залежать від донорської крові. Також на лікуванні була дитина з тромбоцитопатією – це не онкологічне захворювання, але воно викликає страшні кровотечі, тому переливання були потрібні кілька разів на день. Дуже важливо, щоб при таких хворобах діти були захищені, щоб існував резерв компонентів крові і можливість швидко їх отримати. 

завідуюча відділенням Ліана Нікітенко

Ліана Нікітенко (справа) та Оксана Смольникова - ці жінки і вдень і вночі стоять на сторожі інтересів маленьких пацієнтів відділення дитячої онкогематології

Ліана Нікітенко (справа) та Оксана Смольникова - ці жінки і вдень і вночі стоять на сторожі інтересів маленьких пацієнтів відділення дитячої онкогематології

Протягом останніх років дитяча онкозахворюваність на Сумщині була набагато вищою, ніж в середньому по Україні і по Європі, особливо у 2014-2015 році. У якийсь період різниця між нашим і середньо українським показником складала 80%! Звичайно, у такій ситуації підтримка донорів дуже важлива. І ми дуже раді, що з часом кількість благодійних донорів збільшується. Вони приносять довідки про безкоштовну здачу крові медичній сестрі, яка веде її облік. Приходять і представники робочих колективів, поліції, мережі магазинів та інших, і просто окремі люди, які приносять одну-дві своїх довідки. Ми їм вдячні, адже нашим пацієнтам кров дуже потрібна!

Ми цінуємо донорів – сильних і щирих людей з великим серцем
Навіть коли допомоги благодійних донорів недостатньо, пацієнти отримують необхідну кров.

Розуміючи, що лікувальним закладам виділяється катастрофічно мало коштів на препарати, у тому числі – і на компоненти крові, ми завжди готові підставити плече мешканцям Сумської області, які проходять лікування, - . – Ми нікого не залишаємо в біді – не лише дітей, а й дорослих, які проходять лікування у закладах, з якими співпрацюємо. У центрі крові завжди є резерв необхідних компонентів крові, які і надаємо лікувальним закладам у будь-який час. У першу чергу, така можливість є завдяки чуйним сумчанам – нашим донорам. Ми цінуємо цих сильних і щирих людей з великим серцем. Пишаємося ними!

директор СОЦСК Наталія Трофименко

За потреби ми готові поставити донорську кров будь-якої групи, і не було жодного випадку і, сподіваюся, не буде, аби не змогли допомогти

Наталія Трофименко: "За потреби ми готові поставити донорську кров будь-якої групи, і не було жодного випадку і, сподіваюся, не буде, аби не змогли допомогти".

 

Малюнки і вітальні листівки – як вдячність для донорів

Ще більше, ніж лікарі, допомозі благодійних донорів раді батьки хворих дітей. Адже боротьба за життя дитини без донорської крові неможлива.

Коли дитині діагностують онкологічне захворювання, батьки вчаться жити в умовах невідомості найближчого майбутнього і високої відповідальності за організацію життя і лікування. У найкоротші терміни освоюються нові навички по догляду за важкохворою дитиною, пошуку ліків, залучення фінансових коштів на лікування та інше. І в цьому колі турбот особливе значення має доступність безоплатних компонентів крові. Потреба в крові - значить, організм потрібно терміново стабілізувати. У таких кризових ситуаціях особливо цінуєш швидкість прийняття рішення, наявність необхідних компонентів в Центрі крові, своєчасну доставку, якість компонентів, які вводяться, безоплатність послуг. Цей перелік - як точка опори в подальшому одужанні. Потрапляючи на лікування в інші регіони, батьки відзначають відмінність в організації лікування та ризики. Їм доводиться самостійно піклуватися про пошук безоплатних донорів крові для дитини, в сімейному бюджеті передбачати оплату компонентів. Тому для нас так важлива підтримка традицій безоплатного донорського руху і організації роботи Центру крові в Сумській області.

заступник голови громадської організації «Батьки онкохворих дітей-інвалідів» Оксана Смольнікова

Зі свого боку онкохворі діти і їх батьки намагаються зробити для донорів щось приємне, що говорило б про їхню вдячність. Зараз у стінах СОЦСК триває виставка малюнків дітей онкогематологічного відділення, і кожний благодійний донор може взяти собі малюнок на пам’ять. Ми готуємо ще один проект – вітальні листівки з малюнками маленьких пацієнтів, життя яких залежить від донорів. Це своєрідна форма зворотнього зв’язку.

Діти готують сюрпризи для донорів
Діти готують сюрпризи для донорів 

На сьогодні потреба у благодійних донорах зберігається – адже «сюрпризи» з фінансуванням лікувальних закладів під кінець року стали вже традиційними. Ніхто не знає, коли виникне потреба у значній кількості безкоштовних препаратів крові. Тому потрібно бути готовими до такої ситуації. Чекаємо донорів за адресою: м.Суми, пров. Громадянський, 2 у будні з7.00 до 20.00, у суботу – з 7.00 до 16.00. Телефон гарячої лінії 050 307 80 94

По темі

вгору

Події

До 8 років в'язниці загрожує дівчатам, які втопили кошенят на Сумщині

17 жовтня, 2019 | Hits:9558

За фактом жорстокого поводження з тваринами розпочали к...

Безкоштовний тест на ВІЛ сумчани зможуть зробити в центрі міста

16 жовтня, 2019 | Hits:108

Усі бажаючі зможуть зробити це безкоштовно 18 жовтня поблизу...

Стало відомо, хто кандидат на посаду очільника Сумщини

16 жовтня, 2019 | Hits:432

Про це на своїй офіційній сторінці у Фейсбук написав нардеп ...

У Підліснівці змагалися рибалки

15 жовтня, 2019 | Hits:338

Кубок Сумської області з ловлі риби спінінгом з берега завер...

100 новобранців від Сумщини поповнили ЗСУ

09 жовтня, 2019 | Hits:200

Загалом, восени до війська підуть служити більше 500 громадя...

Педагоги із Сумщини отримали відзнаки Президента України

07 жовтня, 2019 | Hits:700

Відповідний Указ Президент Зеленський видав до Дня вчителя.&...

Проблеми

200 дітей у Сумах шукають собі дім

02 вересня, 2019 | Hits:1302

Усі вони учасники танцювального колективу «Живчик». Нині зіт...

Обережно: тонемо у смітті! Екологічні проблеми Сумщини

25 серпня, 2019 | Hits:2117

Хто найбільший забрудник області? Чи загрожує Сумщині сміттє...

На хабарі попався голова села на Краснопільщині

05 серпня, 2019 | Hits:1310

Про це інформує прокуратура Сумської області. ...

Охтирську лікарню, в якій впала стеля, поспішали здати до виборів

01 серпня, 2019 | Hits:1309

Таке припущення, зважаючи на всі недопрацювання, які є в при...

Через погану дорогу може закритися одна з найбільших молочних ферм на Білопільщині

17 липня, 2019 | Hits:1632

Молоковози відмовилися по бездоріжжю приїздити по молоко до ...

Реформи

Ми знецінили свою освіту прагненням отримати диплом, а не знання - студентка СУмДУ

06 жовтня, 2019 | Hits:376

Анастасія Планіда, студентка 6 курсу СумДУ. Дівчина говорить...

Як інтегруватися сумським науковцям у світову наукову спільноту?

05 жовтня, 2019 | Hits:195

Своє бачення у програмі "Свідомі" розповів проректор із наук...

Навчити вчителів - було першою проблемою при створенні нового освітнього простору на Сумщині

04 жовтня, 2019 | Hits:639

Про це розповіла директор департаменту освіти та науки Сумсь...

Продавати не можна дозволити: чи готова Сумщина до відкриття ринку землі?

27 вересня, 2019 | Hits:492

Чи готова Сумщина до відкриття ринку землі? Хто виграє від п...

Медіаграмотність у студентському середовищі

10 вересня, 2019 | Hits:818

На сьогодні український медіа-простір вразливий до впливу дв...

Роздавання "чортів" та 100 днів роботи президента: які повноваження місцевої та центральної влади

29 серпня, 2019 | Hits:836

Перші сто днів роботи президента Володимира Зеленського. Обг...

Громади

Народжувати у громаді на Сумщині запрошують жінок з усієї України

13 жовтня, 2019 | Hits:694

Про це в ефірі програми "Свідомі" заявив голова Тростянецько...

На каву в Залізняк кличуть на Покрову

12 жовтня, 2019 | Hits:388

14 жовтня усіх бажаючих запрошують на закриття сезону з фото...

Тростянецька ОТГ отримала 20 тисяч Євро благодійної допомоги

02 жовтня, 2019 | Hits:269

БЛАГОДІЙНУ ДОПОМОГУ ТРОСТЯНЕЦЬКІЙ ГРОМАДІ В СУМІ 20 ТИСЯЧ ЄВ...

Село Залізняк виграло 100 тисяч завдяки цикорію

21 вересня, 2019 | Hits:420

Експертна рада ІV Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села ...

Кому гарбуза? Чернеччина запрошує на фестиваль гарбузів

11 вересня, 2019 | Hits:852

14 вересня у Чернеччинській громаді Охтирського району пройд...

Село на Сумщині стало призером конкурсу "Неймовірні села україни"

11 вересня, 2019 | Hits:663

Експертна рада ІV Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села ...

Новини

Ми у соцмережах

Про нас

СпецКором може стати кожен. Повідомляйте про події та проблеми, знімайте відео і створюйте новини разом із нами! Долучайтеся до команди професіоналів!

Лічильники

Контакти