Ми нікого не залишаємо в біді

  •  
  • 1340 разів
Ми нікого не залишаємо в біді

Попри проблеми з фінансуванням обласна дитяча лікарня отримала необхідну кров для маленьких пацієнтів.

Головна місія Сумського обласного центру служби крові – це забезпечення препаратами крові у повному обсязі лікувальні заклади Сумщини, які уклали з СОЦСК відповідні договори. Хоча на препарати крові, як і на інші ліки, виділяється бюджетне фінансування, його не завжди достатньо. Але кров – це те, від чого залежить життя багатьох людей. Тому особливе значення має позиція СОЦСК: всі, кому потрібні препарати крові, повинні своєчасно їх отримати, незалежно від того, чи може медичний заклад у цей момент розрахуватися за препарати. СОЦСК у цій шляхетній справі допомагають благодійні донори.

Бачимо реальний вклад донорів в здоров’я дітей.

У серпні склалася ситуація, коли лікарня не мала достатніх коштів на закупівлю препаратів крові. Кров була потрібна для відділень реанімації і онкогематології. Ми звернулися до керівництва СОЦСК і наші пацієнти отримували компоненти крові безкоштовно. Такі ситуації – не рідкість. У будь-якому разі фінансування перекриває нашу потребу не в повному обсязі, до того ж воно виділяється за планом. А план не враховує критичні ситуації – коли у відділення раптом потрапляє багато дітей, що потребують переливань крові, і планової кількості крові ледве вистачає на два тижні замість місяця. Тому ми вдячні центру служби крові за активну роботу по залученню благодійних донорів для дитячої лікарні. Лише завдяки цій співпраці донорів, СОЦСК і лікарні ми можемо надавати дітям необхідну медичну допомогу, що б не відбувалося. Так, на початку року у нас була катастрофічна ситуація з проведенням тендерів, на час якого ми не могли розраховуватися за кров, – але діти її отримували.
І звичайно, дуже важлива якість продукції, яку постачає нам СОЦСК. Вона нас повністю влаштовує, у нас немає ускладнень, інфікування, – на жаль, в інших областях такі випадки трапляються. Ми просимо донорів долучатися до благодійних кроводач – це дуже потрібна справа. Їх кров іде на допомогу тим дітям, які мають страшні хвороби. Це порятунок життя дитини. Кожній людині, яка здає кров, ми вдячні – адже бачимо реальний вклад донорів в здоров’я дітей.

головний лікар Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Ігор Змисля

45677889

Ігор Змисля: "Ми вдячні центру служби крові за активну роботу по залученню благодійних донорів для дитячої лікарні"

Дитяча онкозахворюваність на Сумщині набагато вища, ніж по Україні

Найбільше компонентів крові у дитячій лікарні потребує відділення онкогематології. Для тих, хто у ньому лікується, багаточисельні переливання крові часто стають єдиним шансом на життя.

Зараз в області 150 дітей з онкозахворюваннями і 14 хворих на гемофілію, які також часто потребують переливань крові. У відділенні 25 ліжок, на сьогодні тут перебуває 24 дитини. 12 з них отримують хіміотерапію і потребують частих переливань крові. У серпні справді було багато трансфузійно залежних дітей, яким поставили діагноз 2-3 місяці тому. Вони пройшли перший курс хіміотерапії, і саме у цей період вони найбільше залежать від донорської крові. Також на лікуванні була дитина з тромбоцитопатією – це не онкологічне захворювання, але воно викликає страшні кровотечі, тому переливання були потрібні кілька разів на день. Дуже важливо, щоб при таких хворобах діти були захищені, щоб існував резерв компонентів крові і можливість швидко їх отримати. 

завідуюча відділенням Ліана Нікітенко

Ліана Нікітенко (справа) та Оксана Смольникова - ці жінки і вдень і вночі стоять на сторожі інтересів маленьких пацієнтів відділення дитячої онкогематології

Ліана Нікітенко (справа) та Оксана Смольникова - ці жінки і вдень і вночі стоять на сторожі інтересів маленьких пацієнтів відділення дитячої онкогематології

Протягом останніх років дитяча онкозахворюваність на Сумщині була набагато вищою, ніж в середньому по Україні і по Європі, особливо у 2014-2015 році. У якийсь період різниця між нашим і середньо українським показником складала 80%! Звичайно, у такій ситуації підтримка донорів дуже важлива. І ми дуже раді, що з часом кількість благодійних донорів збільшується. Вони приносять довідки про безкоштовну здачу крові медичній сестрі, яка веде її облік. Приходять і представники робочих колективів, поліції, мережі магазинів та інших, і просто окремі люди, які приносять одну-дві своїх довідки. Ми їм вдячні, адже нашим пацієнтам кров дуже потрібна!

Ми цінуємо донорів – сильних і щирих людей з великим серцем
Навіть коли допомоги благодійних донорів недостатньо, пацієнти отримують необхідну кров.

Розуміючи, що лікувальним закладам виділяється катастрофічно мало коштів на препарати, у тому числі – і на компоненти крові, ми завжди готові підставити плече мешканцям Сумської області, які проходять лікування, - . – Ми нікого не залишаємо в біді – не лише дітей, а й дорослих, які проходять лікування у закладах, з якими співпрацюємо. У центрі крові завжди є резерв необхідних компонентів крові, які і надаємо лікувальним закладам у будь-який час. У першу чергу, така можливість є завдяки чуйним сумчанам – нашим донорам. Ми цінуємо цих сильних і щирих людей з великим серцем. Пишаємося ними!

директор СОЦСК Наталія Трофименко

За потреби ми готові поставити донорську кров будь-якої групи, і не було жодного випадку і, сподіваюся, не буде, аби не змогли допомогти

Наталія Трофименко: "За потреби ми готові поставити донорську кров будь-якої групи, і не було жодного випадку і, сподіваюся, не буде, аби не змогли допомогти".

 

Малюнки і вітальні листівки – як вдячність для донорів

Ще більше, ніж лікарі, допомозі благодійних донорів раді батьки хворих дітей. Адже боротьба за життя дитини без донорської крові неможлива.

Коли дитині діагностують онкологічне захворювання, батьки вчаться жити в умовах невідомості найближчого майбутнього і високої відповідальності за організацію життя і лікування. У найкоротші терміни освоюються нові навички по догляду за важкохворою дитиною, пошуку ліків, залучення фінансових коштів на лікування та інше. І в цьому колі турбот особливе значення має доступність безоплатних компонентів крові. Потреба в крові - значить, організм потрібно терміново стабілізувати. У таких кризових ситуаціях особливо цінуєш швидкість прийняття рішення, наявність необхідних компонентів в Центрі крові, своєчасну доставку, якість компонентів, які вводяться, безоплатність послуг. Цей перелік - як точка опори в подальшому одужанні. Потрапляючи на лікування в інші регіони, батьки відзначають відмінність в організації лікування та ризики. Їм доводиться самостійно піклуватися про пошук безоплатних донорів крові для дитини, в сімейному бюджеті передбачати оплату компонентів. Тому для нас так важлива підтримка традицій безоплатного донорського руху і організації роботи Центру крові в Сумській області.

заступник голови громадської організації «Батьки онкохворих дітей-інвалідів» Оксана Смольнікова

Зі свого боку онкохворі діти і їх батьки намагаються зробити для донорів щось приємне, що говорило б про їхню вдячність. Зараз у стінах СОЦСК триває виставка малюнків дітей онкогематологічного відділення, і кожний благодійний донор може взяти собі малюнок на пам’ять. Ми готуємо ще один проект – вітальні листівки з малюнками маленьких пацієнтів, життя яких залежить від донорів. Це своєрідна форма зворотнього зв’язку.

Діти готують сюрпризи для донорів
Діти готують сюрпризи для донорів 

На сьогодні потреба у благодійних донорах зберігається – адже «сюрпризи» з фінансуванням лікувальних закладів під кінець року стали вже традиційними. Ніхто не знає, коли виникне потреба у значній кількості безкоштовних препаратів крові. Тому потрібно бути готовими до такої ситуації. Чекаємо донорів за адресою: м.Суми, пров. Громадянський, 2 у будні з7.00 до 20.00, у суботу – з 7.00 до 16.00. Телефон гарячої лінії 050 307 80 94

По темі

вгору

Події

Сумська обласна філармонія іде на карантин

29 вересня, 2020 | Hits:41

Таке рішення прийняло керівництво закладу, аби не допустити ...

Президент призначив двох нових голів РДА на Сумщині

28 вересня, 2020 | Hits:156

Нові очільники з'явилися у Роменському та Буринському района...

Серед загиблих курсантів під Чугуєвом житель Сумщини

26 вересня, 2020 | Hits:1733

Список всіх загиблих у авіатрощі студентів опублікували в ме...

Студенти СНАУ провели велоквест

25 вересня, 2020 | Hits:115

Сумський національний аграрний університет організував ...

Фестиваль вуличного мистецтва #ХаритоненкоFEST2020 відбудеться в Сумах

24 вересня, 2020 | Hits:148

Фестиваль триватиме з 25 до 27 вересня.   ...

Художній музей, садибу Харитоненків та гетьманське поховання відновлять в Сумській області

22 вересня, 2020 | Hits:246

Ці об'єкти сатнуть першими в черзі на реконструкцію в рамках...

Проблеми

Нові колеса для Максима: вражаюча історія сумчанина з ДЦП

14 серпня, 2020 | Hits:982

Історія сумчанина з ДЦП Максима Лапіна, в якого поцупили інв...

Чому не всі дитячі табори на Сумщині зачинені на карантин?

06 серпня, 2020 | Hits:1000

На період дії карантину Уряд заборонив діяльність дитячих оз...

Сумчани самотужки облаштовують доступний пляж

27 липня, 2020 | Hits:779

Усе заради того, аби люди, які пересуваються на візках, теж ...

Коли перестане смердіти спиртзавод у Конотопі?

17 липня, 2020 | Hits:1058

Нестерпний сморід не дає спокою жителям Конотопа. Люди жал...

Сумчанка зламала хребет у маршрутці

15 липня, 2020 | Hits:1473

Рідні постраждалої шукають свідків трагедії.   ...

На чому їздять та скільки заробляють чиновники Сумської ОДА. ч.1.

14 липня, 2020 | Hits:1208

Спецкор вирішив познайомити своїх читачів із керівництвом об...

Реформи

Скільки грошей вкладе держава в будівництво медичного містечка у Сумах?

22 вересня, 2020 | Hits:226

Сумська область стане пілотною в реалізації проєкту медичног...

Хто увійшов у 5-ку найуспішніших громад Сумщини?

26 серпня, 2020 | Hits:1532

За підсумками І півріччя 2020 року експерти Програми «U-LEAD...

#Загублена_Медицина

22 травня, 2020 | Hits:3233

За подіями останнього тижня, інформаційною агресією московіт...

Куди та на які проєкти ОТГ Сумщини витратили кошти у 2019 році?

05 березня, 2020 | Hits:2933

Про це інформує Сумський регіональний офіс Програми «U-LEAD ...

Районам та громадам Сумщини запропонували скинутися на дороги

18 лютого, 2020 | Hits:3576

Гроші потрібні для кошторисної документації, пояснюють в пре...

Сумчани мітингували під стінами Верховної Ради в Києві

06 лютого, 2020 | Hits:3346

Усього зібралося близько 200 аграріїв та фермерів зі всіх ра...

Громади

Перша на Сумщині: ВерхньосироватськаОТГ збільшила свої доходи майже на 50%

25 вересня, 2020 | Hits:157

У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, зростання над...

Дві громади із Сумщини братимуть участь у пілотному проєкті Державного агрореєстру

21 вересня, 2020 | Hits:258

Активна фаза пілотного впровадження Державного аграрного реє...

Фестиваль конопель відбувається під Сумами

15 серпня, 2020 | Hits:725

Hemp фест проходить у селищі Сад Сумського району. Це вже тр...

У кого з голів громад Білопільського району найбільша зарплата?

11 серпня, 2020 | Hits:3147

Спецкор продовжує вивчати декларації почадовців та чиновникі...

Хто найбагатший очільник громади в Сумському районі?

10 серпня, 2020 | Hits:2595

Скільки отримують зарплати голови ОТГ в Сумському районі? Чи...

Майбутній музей в Зарічному отримав поповнення

08 серпня, 2020 | Hits:687

Меценати та колекціонери передали Музейно-виставковому центр...

Новини

Ми у соцмережах

Про нас

СпецКором може стати кожен. Повідомляйте про події та проблеми, знімайте відео і створюйте новини разом із нами! Долучайтеся до команди професіоналів!

Контакти