Logo
Версія для друку

Село на Сумщині стало призером конкурсу "Неймовірні села україни"

Село на Сумщині стало призером конкурсу "Неймовірні села україни" фото з Інтернету

Експертна рада ІV Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2019» обрала 5 фіналістів. Про це пише сайт Агропортал.

Бізнес-план розвитку сільських територій с. Залізняк, Сумського району, журі конкурсу оцінило у 686 балів, таким чином село посіло ІІІ місце в таблиці фіналістів.

Нагадаємо, на конкурс «Неймовірні села України 2019» с. Залізняк подало бізнес-план з облаштування цикорної кав’ярні-бібліотеки з аграрною та екологічною тематикою.

У рамках грантових коштів громада села хоче закупити промислову сушарку для цикорію та дві малих сушарки для овочів, адже цей напій подають вітамінізованим із додаванням різних ягід. А також кавомолку та кавоварку та ящики для зберігання і обробки рослин.  

Про унікальність цього села Спецкор вже розповідав.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Зелений маршрут проклали в громаді на Сумщині

Село Залізняк розташоване за 17 км від Сум. Входить до Верхньосироватської громади. 

Через село проходять зелені маршрути поета та архітектора Олександра Паліцина, який вперше в Україні переклав «Слово о полку Ігоревім». На території Залізняка знаходяться пам’ятка природи, комплекс дерев-старожилів, висаджених О. Паліциним. До них відносять тривіковий каштан, який росте поруч із його садибою, та дуб, а також двохсотлітню сосну. 

Проте цього року громада Залізняка вирішила додати ще одну родзинку і відновила свій історичний бренд — блакитну квітку цикорію. А все завдяки Ірині Варламовій, яка, ставши місцевим бібліотекарем, зацікавилася історією краю. Та, зокрема постаттю Бориса Золотницького, який привіз цю рослину сюди з Прибалтики та займався вирощуванням культурного цикорію. 

По темі

Усі права захищені, використання матеріалів, тільки з гіперпосиланням на СпецКор-Media © | 2017