Logo
Версія для друку

Як розвалюють одну з найуспішніших громад України?

Результати обговорень в Сумській ОДА перспективного плану області голова Тростянецької громади Юрій Бова назвав злочином проти людей, які живуть в Тростянецькій громаді та тих жителів навколишніх сіл, котрі скоро планували опинитися в цій ОТГ. 

У Сумській ОДА робоча група повторно розглядала перспективні плани громад, щоб сформувати пропозиції до Кабміну, як буде з жовтня 2020 виглядати адмінтерустрій області. 

83402000 2456034458046334 7522153873369202688 o

Повторно, адже засідання перед Новим роком та напрацьовані на ньому матеріали (карти громад) не влаштували Міністерство розвитку громад та територій, різних фахових експертів, асоціації ОМС, представника Уряду та голову комітету ВР. Тому все завернули на доопрацювання з вказівкою що саме треба переробити, щоб не порушувати закон і методику проведення об'єднання. 

82734572 3439143196128112 3977702777718571008 n

Новорічні свята.
Вони нічого не змінили. Все ті ж обличчя на комісії в Сумах. І якщо ви думаєте, що хтось можливо ще раз перечитав сам Закон, Методику, поспілкувався поїхав з людьми в села - помиляєтеся. Лунали лише чиїсь "хотєлки". Жодного юридичного обгрунтування. Майже жодного відстоювання державних інтересів, а не інтересів місцевих латифундистів та обласних депутатів. 
Не буду описувати стан перегляду всіх громад Сумщини. Це без мене краще зробить Oleksandr Khoruzhenko, який три останні роки займався створенням громад в області. Опишу лише що зробили з нашою громадою:
На першому фото Перспективний план нашої Тростянецької громади, затверджений неодноразово Урядом. Ми як можемо розвиваємо її інфраструктуру, створили ЦНАП районний і взяли з району практично всю інфраструктуру, в т.ч.і райлікарню, щоб підготувати її до якісного обслуговування жителів майже всього Тростянецького району. Вклали в неї мільйони гривень.
І от робоча група вирішила, що 3 сільрад Білківську, Криничанську та Люджанську треба вилучити з нашої перспективної громади і добавити їх до Боромлянської ОТГ, яка знаходиться від ціх сіл на відстані більше 25 км і яка сполучається з цими селами дорогами лише через Тростянець.
Отже жителі сіл, що живуть в 10 хв від міста повинні будуть отримувати всі послуги значно далі, в Боромлі? 
Саме це забороняє Закон "Про добровільне об'єднання територіальних громад". 
Тому сьогодні державний орган - Сумська ОДА, депутати облради, які повинні діяти лише у спосіб передбачений законами і Конституцією України, просто наплювали на Закон і Методику КМУ, на надані рекомендації численних експертів. 
Цікаво було спостерігати, як нахвалювала голова ОДА Купрєйчик Ірина та нач відділу економіки Сітак Олександр Чернеччинську громаду Охтирського району, що неможна від неї нічого відрізати і тд. 
І як потім цинічно проігнорували права нашої громади, як голосували за абсурд в плані потурання державних інтересів. 
Що ж сталося те що сталося. 
Попереднє рішення прийнято.
Чи задавільнить воно Київ і як буде обгрунтовано важливо і для нас і для суду. 
Так, ми будемо відстоювати свої права і право людей гідно жити в нашій громаді і отримувати якомога ближче якісні послуги

голова Тростянецької ОТГ Юрій Бова

Нагадаємо, Тростянецька ОТГ займає 13-ту позицію із 200-т в рейтингу інвестиційно привабливих громад України до 100 тис. населення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Які громади Сумщини потрапили до рейтингу інвестиційної привабливості України? 

У громаді втілюються проекти будівництва сучасної лікарні, спортивного містечка та біатлонного комплексу міжнародного рівня, протягом 9-ти років Тростянец демонструє кращі практики в місцевому самоврядуванні Тростянец демонструє кращі практики в місцевому самоврядуванні, а голова громади потрапив до рейтьингу людей, які рухали країну вперед у 2019 році

 

 

 

По темі

Усі права захищені, використання матеріалів, тільки з гіперпосиланням на СпецКор-Media © | 2017