Logo
Версія для друку

Що накопали у селі Зарічне на Сумщині?

Що накопали у селі Зарічне на Сумщині?

Розкопки у селі Зарічне Тростянецької ОТГ тривали протягом 2-х тижнів. Досліджували перший посад городища наукові співробітники Інституту археології НАН України, допомагали їм місцеві історики, співробітники музейно-виставкового центру «Тростянецький».

У минулому році ми знайшли жіноче поховання 12-го століття, а під час нинішніх розкопок – багато господарських ям для зберігання зерна, які датуються 12-м століттям.

Виявлені нами горілі конструкції від перекриття господарських ям можуть бути пов’язані як з пожежею у стародавньому поселенні, так і з військовими діями

Віталій Жигола, молодший науковий співробітник Інституту археології

Цього разу археологам вдалося знайти унікальну жіночу прикрасу – підвіску у формі вирізаного з кістки грифону, це вироб 10-11 століття. Дана прикраса, ймовірніше за все, немає аналогів й має велику художню цінність, зауважив молодий науковець.

За словами Віталія Жигола, в ході проведення розкопок археологи дізналися чимало нового про пам’ятку археології «Зарічненський археологічний комплекс».

У першому розкопі, зокрема, досліджували можливі оборонні споруди. Розкопували вздовж давньої дороги, що вела до посаду. І дійсно: знайшли фрагмент укріплення – ров, який датується 12-м століттям. Попереду рову – низка господарських ям. Це свідчить, що саме тут була побутова частина поселення й вирувало життя. На другому розкопі також виявили господарські ями зернові.

Надзвичайно цікавим виявився третій розкоп! При розширенні розкопок археологи натрапили на котлован житла з фрагментами зруйнованої печі, які датуються 10-м століттям. Археологи знайшли фрагменти печі – шматки глини з текстильними візерунками, які нанесли літописні сіверяни.

Віталій Жигола зазначив, що Зарічненський археологічний комплекс приховує ще дуже багато нерозгаданих таємниць і дослідницьку роботу є сенс продовжувати у наступному році.

По темі

Усі права захищені, використання матеріалів, тільки з гіперпосиланням на СпецКор-Media © | 2017