Що заважає Сумщині стати лідером з утворення громад?

Що заважає Сумщині стати лідером з утворення громад?

Міністерство регіональної політики України оприлюднило новий рейтинг областей, який сформували на основі кількості спроможних ОТГ у кожній.

 Сумщина у цьому списку займає 8-му позицію. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив директор відокремленого сумського підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Хоруженко. 

20228754 1378312962251074 228620343975722488 n

 

За словами експертів, цей результат регіону не слід вважати поганим. Навпаки, область рухається вгору, оскільки порівняно із попереднім рейтингом, вона піднялася на 1 щабель.

Для прикордонної області з переважно сільським населенням – це дуже гарний результат. Єдине, що заважає на сьогоднішній день – це те що немає закону, який визнає спроможними громади навколо міст обласного значення. Як тільки цей закон приймуть, а він вже зареєстрований у Верховній Раді України, то на Сумщині додасться чимало потужних громад навколо того ж Лебедина, Охтирки, Конотопа чи Ромен. Ще один фактор, який гальмує рух реформи – це нерозуміння деякими сільськими головами усіх переваг децентралізації. Саме через нього реформа рухається, можливо, не так швидко, як могла б.

Дмитро Лук’янець, експерт з питань децентралізації відокремленого сумського підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування

Нагадаємо, 18 липня Тростянецька міська рада, Зарічненьська та Кам’янська сільські ради прийняли рішення об’єднатися в одну ОТГ, яка стала 28-ю за рахунком на Сумщині. Її адміністративним центром має стати місто Тростянець.

 

вгору

Новини

Ми у соцмережах

Про нас

СпецКором може стати кожен. Повідомляйте про події та проблеми, знімайте відео і створюйте новини разом із нами! Долучайтеся до команди професіоналів!

Контакти