Logo
Версія для друку

День військової розвідки та свято салямі. 7 вересня в історії

День військової розвідки та свято салямі. 7 вересня в історії

Свята України та світу, історичні події, дні народження видатних особистостей, народні прикмети та дні Ангела – все це у щоденній рубриці «СпецКору». 

 

 

День військової розвідки України. Це свято зовсім молоде, закон про його заснування був прийнятий тільки в 2007 році. Тоді 1-го червня глава Міністерства оборони України підписав Наказ № 302, за яким офіційне професійне свято військових розвідників України вирішили відзначати щорічно 7-го вересня. 

thumb 252098 news m

День салямі. Свято відзначається 7 вересня починаючи з 2006 року. Ідея його проведення прийшла в голову двом подругам Христині і Вірджинії — любителькам цього продукту. Саме 7 вересня вони у себе вдома, в місті Хенрік (штат Вірджинія), заявили про створення Товариства любителів салямі. Вперше салямі з'явилася в Італії. Створили її бідні селяни, які намагалися зберегти м'ясо на довгі зимові місяці. Слово «салямі» походить від італійського «салі» — сіль, оскільки цей продукт у виробництві ковбаси грав і відіграє значну роль.

147 ed4 wide

Історичні події:

У 1776 році американський підводний човен "Turtle" провів першу в світі підводну атаку.

1812-го року  біля села Бородіно за 110 кілометрів від Москви поразкою російських військ закінчився генеральний бій франко-російської війни 1812 року.

У 1891 році перші українські емігранти прибули до Канади

У  1901-му році у Китаї підписали відомий  "Заключний протокол". Після поразки Боксерського повстання 1900 року в Пекіні державами-переможцями з одного боку і Китаєм - з іншого, підписано "Заключний протокол", що накладав на Китай принизливі умови виплати контрибуції, зобов'язання утримувати окупаційні війська, позбавлення права збирання податків на власній території.

У 1923 році створили Міжнародну організацію кримінальної поліції – Інтерпол.

У 1939 році РНК УРСР затвердив Статут Спілки радянських художників України. Статут визначав статус спілки, як добровільної організації, що об’єднує на території УРСР працівників образотворчого мистецтва (живописців, графіків, скульпторів, художників театру, народних художніх майстрів), а також осіб, що ведуть науково-дослідну і критичну роботу в цій галузі.

У 1994 році у Києві на Республіканському стадіоні збірна України провела перший у своїй історії офіційний матч. У рамках відбіркового турніру чемпіонату Європи-96 українські футболісти зіграли зі збірною командою Литви і поступилися з рахунком 0:2 

У 1994 році відбулася спроба конституційного перевороту в Криму. Рішенням місцевого парламенту в Криму фактично запровадили парламентську республіку.

У цей день народилися: 

У  1533-му  на світ з’явилася Єлизавета I, королева Англії, дочка Генріха VIII і Анни Болейн, остання з династії Тюдорів.  За 44 роки її правління англіканська церква була відновлена в своїх правах, а Англія стала ведучою країною світу. 

1707-й рік - Жорж Луї Леклерк де Бюффон, французький природознавець, автор 36-томної "Природничої історії" в котрій висунув ідею єдності рослинного і тваринного світу.

У 1829 році народився Фрідріх Август Кекуле, німецький хімік-органік. Запропонував циклічну будову бензолу; показав що вуглець чотиривалентний і його атоми можуть сполучатися один з одним у ланцюги.

1870-го року народився Олександр Купрін, російський письменник.

Іменинники сьогодні: Володимир, Іван, Мойсей, Тит

У цей день відзначається пам'ять святого Тіта – апостола від сімдесяти, учня святого Павла.

 

По темі

Усі права захищені, використання матеріалів, тільки з гіперпосиланням на СпецКор-Media © | 2017