Logo
Версія для друку

Повне місячне затемнення зможуть побачити сумчани

Повне місячне затемнення зможуть побачити сумчани

27 липня можна буде спостерігати повне місячне затемнення. Місяць у місті Суми зійде о 20:23 за Київським часом, коли він вже буде частково знаходитись у напівтіні нашої планети, йдеться на сайті АстроСуми.

Часткова фаза затемнення почнеться о 21:24. З цього часу південно-східна (нижня ліва) частина диску Місяця буде поступово входити у тінь нашої планети.  

Повністю у тінь Місяць увійде о 22:30 і буде знаходитись у тіні до 00:13. Пік повної фази затемнення очікується о 23:21. Не зважаючи на те, що на супутник не буде потрапляти пряме сонячне світло, його все ж таки буде видно, але його яскравість значно зменшиться.

В період повної фази затемнення завдяки заломленню світла в щільній атмосфері нашої планети, сонячні промені огинають її і незначною мірою освітлюють поверхню Місяця. А оскільки червоне світло заломлюється слабше, ніж блакитне, Місяць освітлюється переважно червоним, що пояснює його колір.

moon

О 01:19 Місяць повністю вийде із тіні і буде знаходитись у напівтіні, а о 02:28 затемнення завершиться.

Наступні, щоправда, менш довші за тривалістю місячні затемнення, за даними НАСА США, можна очікувати 21 січня та 16 липня 2019 року, 10 січня, 5 червня і 5 липня 2020 року та 30 листопада 2020 року.

По темі

Усі права захищені, використання матеріалів, тільки з гіперпосиланням на СпецКор-Media © | 2017