Logo
Версія для друку

Річницю Революції Гідності відзначають у Сумах

Річницю Революції Гідності відзначають у Сумах

Рівно 5 років тому, 21-го листопада тисячі українців вийшли на Майдан з протестом проти скасування тодішньою владою підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Спочатку акція носила мирний характер, та після першої спороби розігнати студентів тодішньою міліцією, та їх жорстокого побиття 30-го листопада, протистояння переросло у криваві сутички.

Під час однієї з таких загинув сумчанин Олексій Братушка. На Майдан поїхав 18-го лютого 2014 року, а вже за 2 дні рідним подзвонили з його телефону та повідомили про загибель. 

Під час стрілянини в Києві беззбройний Олексій захищав своїх побратимів і отримав смертельне кульове поранення від снайпера. Олексій загинув на вулиці Інститутській від кулі снайпера, яка пробила металевий щит і бронежилет. Медики не змогли його врятувати. Похований у Сумах на Алеї Героїв Центрального кладовища.

До слова, навесні 2018-го у Сумах, в школі де навчався Герой Небесної Сотні відкрили музей на його честь.

У стінах школи зібрали його фотографії, шкільні альбоми, записники та речі з Майдану. Стіни приміщення сумський художник розписував близько двох тижнів. На них - події Майдану, і сам Олексій на тлі синьо-жовтого прапора. 

По темі

Усі права захищені, використання матеріалів, тільки з гіперпосиланням на СпецКор-Media © | 2017