Logo
Версія для друку

Сумчани вшановують пам'ять жертв Голодоморів

Сумчани вшановують пам'ять жертв Голодоморів

24 листопада в Україні вшановують жертв голодоморів.

У цей день у всіх правосласних церквах відбулися поминальні богослужіння.  

В обласному центрі відбулася панахида біля пам'ятника закатованим голодом поблизу автовокзалу "Суми". Традиційно цього дня люди покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів. 

Від Голодомору постраждала кожна область, кожен район України. Від великих міст до малих сіл. Важко знайти родину, в якій прабабусі чи дідусі не переповідали жахіть того періоду. 

Найбільш постраждало від голоду на Сумщині село Піски Буринського району. У Буринському відділі РАГСі дивним чином збереглися шість книг реєстрації смертей, в яких зазначено, що з 7 січня по 24 серпня 1933 року населення, приписане до Пісківської сільської ради, зменшилася на 1185 осіб. Навпроти прізвищ більшості з них в графі «причина смерті» зазначено: «безбілковий набряк», тобто голод. Як відомо, всі аналогічні документи того часу були знищені. 

За уточненими даними, в Україні померло від 3 до 3,5 мільйона людей. Кількість жертв у країнах колишнього Радянського Союзу оцінюють до семи мільйонів.

Понад 20 країн визнали голод в Україні 1932-33 рр. геноцидом української нації. Однак це питання досі викликає запеклі дискусії серед істориків та політиків.

О 15:30 біля пам'ятника Шевченку на вулиці Соборна в Сумах відбудеться акція по вшануванню жертв, померлих під час Голодомору. Її учасники викладуть із свічок зображення карти України, запалять їх та помоляться за душі невинно закатованих. 

По темі

Усі права захищені, використання матеріалів, тільки з гіперпосиланням на СпецКор-Media © | 2017