Logo
Версія для друку

Майже півтисячі свідчень очевидців Голодомору зібрав краєзнавець на Сумщині

Майже півтисячі свідчень очевидців Голодомору зібрав краєзнавець на Сумщині

Йдеться про книгу Сергія П’ятаченка «Голодомор на Сумщині. У спогадах очевидців».

Це продовження роботи, яку проводили ще з 2006-2007 років студенти та Сергій П'ятаченко в рамках експедицій селами Сумщини.

Старожили чимало розповіли про страшні часи, коли було винищено величезну кількість українців. По суті, ті події називають геноцидом проти народу України. Автор презентував «усну частину», тобто записи свідчень очевидців голодомору 1932-1933 років.

До видання увійшло 400 свідчень людей, 197 населених пунктів було відвідано та обстежено, 178 осіб записували ці дані з усіх 18 районів Сумської області.

Дані в книзі розподілено за районами, відомості супроводжує карта з кількістю жертв Голодомору, містяться знімки пам’ятних знаків, розташованих на території певного району, кожна розповідь має паспортизацію і фотографію тієї людини, яка це розказала, а також тих, хто записував свідчення. Коли ще ми досліджували спогади про голод у 2006 році, то знаходили очевидців Голодомору 32-33 років.

А нині цих людей уже немає. Тому в книзі увага більша приділена свідкам голодних часів 46-47 років. На жаль, дуже пізно суспільство прийшло до того усвідомлення, що потрібно записувати ці свідчення, адже це не просто історії родин, людей, сіл, міст, а це свідчення злочину проти українського народу

Сергій П'ятаченко, краєзнавець, автор книги про Голодомор

Під час прямого ефіру на каналі UA: Суми Краєзнавець також наголосив на тому, що необхідно всім по можливості зберігати, фіксувати свідчення своїх дідусів, бабусь про Голодомор. Аби їх можна було використати як доказову базу. 

По темі

Усі права захищені, використання матеріалів, тільки з гіперпосиланням на СпецКор-Media © | 2017