Logo
Версія для друку

7 нововведень 2019 року

7 нововведень  2019 року фото з Інтернету

Про субсидії, зарплати, пенсії та ціни. Основні зміни, які чекають у 2019 році. 

Зарплати і пенсії: хто отримає більше

Державним бюджетом-2019 встановлено мінімальний розмір заробітної плати з 1 січня 2019 року – 4173 гривні. Це на 12 відсотків більше від нинішніх 3700 гривень. Тож для всіх, в кого заробітна плата вираховується з прив’язкою до “мінімалки” – дохід зросте.

Крім того, зростання видатків на безпеку дозволить підвищити зарплати військовим та правоохоронцям.
Зокрема, грошове забезпечення військових має зрости на 30 відсотків, – розраховують в уряді. Мінімальний розмір для контрактника має становити 10 тисяч гривень.

Мінімальний розмір грошового забезпечення нацгвардійців, рятувальників, прикордонників має зрости на 22-25 відсотків.

Бюджет 2019 також передбачає автоматичну індексацію пенсій, перша з яким має відбутися 1 березня. Але і з 1 січня у пенсійних виплатах для окремих категорій громадян будуть зміни:
З 1 січня більшу мінімальну пенсію отримають пенсіонери, старші за 65 років і мають трудовий стаж від 30 років (жінки) та 35 років (чоловіки). Підвищення становитиме від 172 гривні – до 1669 гривень на місяць.
Іншим пенсіонерам мінімальну пенсію, яка з грудня 2018 становить 1497 гривень, підвищать з 1 липня та 1 грудня 2019 року.
Більші пенсії також почнуть отримувати і пенсіонери органів внутрішніх справ та військові пенсіонери.

Субсидії “живими грошима”

Громадяни, які звертатимуться за комунальними субсидіями з 1 січня 2019 року, отримуватимуть їх вже “живими грошима”, – так почнеться перший етап “монетизації субсидій”. На виплату субсидій “живими грошима” у бюджеті виділено 20 мільярдів гривень.
Кошти надходитимуть на спеціальний рахунок отримувача субсидії в “Ощадбанку”.
“Створюється окремий спеціальний рахунок, з якого можна переказати кошти виключно за тими рахунками, що зазначені під час звернення за субсидією”, – пояснив міністр соціальної політики Андрій Рева.
Він також нагадав, що і зекономлені кошти також можна буде отримати “живими грошима”.

Дві платіжки за світло

Згідно із законом “Про ринок електричної енергії”, від 1 січня 2019 року за електрику треба буде платити двом компаніям – тим, що її розподіляють, і тим, що постачають. Як пише ВВС Україна, договір споживача з оператором розподілу стосуватиметься переважно технічних параметрів потужності, напруги електричних мереж, підключення і відключення від послуги. Договір з постачання стосуватиметься купівлі-продажу електрики, як товару.
Проте перші платіжки із розділеною платою за електрику з окремими рядками за послуги розподілу і за послуги постачання електроенергії – споживачі отримають у лютому.

Муніципальна няня

З 1 січня почне діяти нова соціальна програма – “муніципальна няня”. За цією програмою батьки отримуватимуть відшкодування плати за послуги догляду за дитиною до 3 років у розмірі прожиткового мінімуму на дітей до 6 років. З 1 січня цей прожитковий мінімум становитиме 1626 гривень, а до кінця 2019 року зросте до 1779 гривень.
Для того, щоб отримати гроші від держави, батьки мають самі обрати няню, укласти з нею угоду про офіційне працевлаштування, а на кінець року надати документи на відшкодування.

Зростуть ціни на тютюн

Згідно із Податковим кодексом, з 1 січня 2019 року відбудеться чергове зростання акцизу на тютюн – на 20 відсотків. За півроку – у липні – акциз зросте ще на 9 відсотків.
Від так, пачка цигарок може подорожчати на 5 гривень у січні і ще на 2-3 гривні у липні 2019 року.

Кар’єрний радник

З нового року в Держслужбі зайнятості запровадять інститут “кар’єрного радника”, згідно з прийнятим урядом новим “Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу”.
За ним облік осіб буде проводити центр зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування таких осіб. Далі кар’єрний радник забезпечуватиме супровід громадянина, що реєструється як безробітний, та сприятиме в пошуку роботи, плануванні кар’єри – надаватиме консультації щодо працевлаштування та можливості професійної підготовки, перепідготовки тощо.

А ще варто звернути увагу на те що: 

З 1 січня 2019 року спливає мораторій на перевірки. План перевірок 2019 року оприлюднено на сайті ДФС України і не може змінюватися після 25 грудня 2018 року.
В 2019 році на видачу податкових повідомлень-рішень співробітникам ДФС виділяється 15 робочих днів (раніше було 10 днів).
Рішення може бути оскаржене у вищому податковому органі протягом 10 робочих днів (раніше було протягом 10 календарних днів).
Термін оскарження акту податкової перевірки продовжено до 10 робочих днів (було 5 днів).

По темі

Усі права захищені, використання матеріалів, тільки з гіперпосиланням на СпецКор-Media © | 2017-2020