Logo
Версія для друку

Чому 18 апаратів штучної вентиляції легень не дійшли на Сумщину?

Чому 18 апаратів штучної вентиляції легень не дійшли на Сумщину?

Днями СБУ в Сумській області заявила про те, що вони задокументували факт зловживання чиновників, в результаті яких одна з клінічних лікарень у Сумах отримала замість 23 апаратів штучної вентиляції легенів лише 5.

Було перераховано понад 17 мільйонів гривень бюджетних коштів криворізькій фірмі «Медсоюз». Остання мала б поставити до обласної лікарні 23 апарати ШВЛ. (Далі ці апарати відправили б у лікарні по області).

Проте фактично лікувальний заклад отримав лише 5-ть. СБУ звинуватили чиновників у зловживанні владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Під час обшуків за місцем роботи та проживання фігурантів справи правоохоронці вилучили документи із доказами протиправної діяльності, повідомляє СБУ.

Також в ході проведення перевірки правоохоронці встановили, що під час процесу держзакупівель чиновники штучно завищили вартість медичного обладнання. Таким чином його вартість перевищила ринкову на 20%.

Тривають невідкладні слідчі дії, перевіряється причетність посадовців до злочинної схеми

Олеся Рапута, речник СБУ в Сумській області

Натомість керівництво обласної лікарні, які й взяли на себе всі тендерні процедури, аби устаткувати апаратами ШВЛ лікарні області, пояснює Спецкору, що виробник трохи запізнився із термінами поставки. І решта має надійти протягом тижня.

Пояснюється це тим, що виробники - Китайська Народна Республіка - і всі ШВЛ, які там виробляються, переправляються через аеропорт Стамбула. І у зв’язку із великою перегрузкою аеропорту відбувається там затримка. 

Віктор Коцур, очільник тендерного комітету із закупівлі апаратів ШВЛ

Нині вже укладена додаткова угода, за якою виробник має привезти решту апаратів до 7 липня. 10-ть ШВЛ мають надійти вже завтра зранку (1 липня), пояснили Спецкору в обласній лікарні.

До слова, подібна затримка у постачанні апаратів ШВЛ цієї фірми виникла і на Волині. 

По темі

Усі права захищені, використання матеріалів, тільки з гіперпосиланням на СпецКор-Media © | 2017-2020