Сумський новинний портал «СпецКор»

  • |
  • |
  • Недовіру голові села на Сумщині висловила громада + ВІДЕО

Недовіру голові села на Сумщині висловила громада + ВІДЕО

СпецКор | 2016-11-26 14:35:49 | 6943

На Народне віче зібралися у селі Залізняк Сумського району. 

Сьогодні понад пів сотні людей із Залізняка Верхньосироватської сільської ради висловили недовіру своєму сільському голові - Аллі Александровій. 

Громада невдоволена тим, що у селах Стінки та Залізняк досі немає газопроводу. 

Нагадаємо, ще у 2013 році люди створили добровільне товариство, яке уклало договір з підрядною організацією ТОВ «Онікс». Воно провело роботи на суму 2,2 млн гривень. Для завершення будівництва газопроводу з Держбюджету виділили приблизно 1,3 млн. гривень, і близько 300 тисяч гривень з районного. Крім цього, кожен житель села вклав по 10 тисяч гривень власних коштів на газифікацію. Наразі роботи у селах призупинені, адже для їх продовження потрібно оформити земельні ділянки під газопровід. Мовляв, жінка планує укласти угоду з ПАТ «Сумигаз», який виконає роботи по прокладанню і пустить газ. Натомість, газопровід є власністю ТОВ «Онікс» і перейде у власність сільської ради тільки після оплати повної суми згідно угоди та протягом 2-х років після завершення будівництва. Тому люди переконані, що усі старання голови марні, адже ПАТ «Сумигаз» ні за яких обставин не зможе завершити розпочаті «Оніксом» роботи. Селяни занепокоєні, що гроші, які були виділені повернуться до бюджету, адже роботи потрібно виконати до кінця 2016 року. І чи буде виділено повторно сума для добудови невідомо.

Я теж хочу, щоб у селі був газ, але "Онікс" не може проводити роботи, бо не має на це дозвільних документів. Я максимально все роблю, щоб допомогти людям вирішити їхні проблеми. Я оперую документами та йду назустріч громаді, натомість чую лише критику

Алла Александрова, Верхньосироватський сільський голова 

У свою чергу, голова правління ПАТ «Сумигаз» Костянтин Тацький коментувати ситуацію погодився лише у відповіль на офіційний запит. Через два тижні журналісти її так і не отримали.

Голова сільради відкликала технічні умови, що змусило виконавця зупинити роботи. Тепер газу вже не буде в людей. Гроші повернутися в Держбюджет і навряд чи після цього Київ ще виділить їх. А на районний бюджет теж розраховувати не варто, бо почалася децентралізація і найсильніші села відійшли, тому в нас вистачить дірок 

Сергій Шкарупа, керівник патронатної служби голови Сумської РДА

На завершення віче громада висловила недовіру сільському голові Аллі Александровій.

Loading...

Читайте також

Коментувати

0|коментарів

    6943