Logo
Версія для друку

Ціни газують. Сумські автомобілісти повертаються до бензину

Ціни газують. Сумські автомобілісти повертаються до бензину

Вартість газу для авто на газозаправних станціях Сумської області зросла майже на половину.

Нині заправити літр на газовій станції коштує у середньому 15, 5 – 16 гривень Це при тому, що ще місяць тому купити можна було його за 9 гривень. Дещо нижчі ціни, а саме 15,35 - 15,45, ми спостерігали на заправках у Білопільському та Путивльському районах.  

Водії жаліються, якщо зростання цін продовжиться, то будуть повертатися до бензину, адже на газ переходили заради економії.

Газову установку я встановив, коли пропан коштував до 5 гривень. На той час економія порівняно із бензином становила майже втричі. останні два роки ціна на газ не перевищувала 9 гривень за літр, бензин же коштував 22-25 гривень. Тепер же різниця у вартості лише близько 4 гривень. А якщо зважити на те, що газу на кілометр потрібно більше, ніж бензину, то економія зовсім незначна

Олексій, автомобіліст із 10-річним стажем 

На станціях техобслуговуваннях також відмічають, стало менше бажаючих встановлювати газове обладнання.

Років 5-6 тому на встановлення газобладнання у мене на СТО були черги. Люди записувалися за місяць наперед. А тепер встановлюють, але дуже рідко. Все ж вірять, що цей стрибок цін тимчасовий і згодом усе повернеться на свої місця

майстер СТО Юрій

Тим паче вартість на газове обладнання коливається у межах 10 - 20 тисяч гривень. Тому щоб окупити ці затрати на економії заправки потрібно багато часу. 

Такий ажіотаж навколо ціни на скраплений газ – штучний, заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі каналу СТБ. Російські постачальники, мовляв, спеціально розгойдують цінники, аби дестабілізувати ситуацію на газовому ринку. Подіяти на них в Уряді пропонують зменшивши обсяги споживання газу. Це має вдарити по кишені постачальників, а ті, у свою чергу, повернуть ціни на заправних станціях до попередніх позначок. 

По темі

Усі права захищені, використання матеріалів, тільки з гіперпосиланням на СпецКор-Media © | 2017