Непотрібні дарунки. Хто ставить палки в колеса "швидкій", подарованій голландцями?

Непотрібні дарунки. Хто ставить палки в колеса "швидкій", подарованій голландцями?

На сумській митниці вже п’ятий місяць простоює швидка допомога. Цю автівку подарувала фундація українців у Голландії. Призначалася вона для районної лікарні на півночі Сумської області. Утім, досі не може доїхати через колізії у законодавстві до свого пункту призначення. 

Ольга Пулинець – голова благодійного фонду "Добрин". Із фундацією українців у Голландії співпрацює з 2013 року. Раніше, говорить, отримували здебільшого гуманітарний одяг, меблі, будматеріали. Машину – вперше. Це Мерседес, обладнаний для транспортування хворих. Закупила його діаспора в Голландії майже за 4 тисячі Євро. Самі ж оплатили транспортування в Україну. 

00174.mts snapshot 00.00 2017.09.11 11.03.21

Із квітня цього року закордонний дарунок стоїть на Сумській митниці. 

00147.mts snapshot 00.01 2017.09.11 11.02.03

Причина такої тривалої зупинки голландського авто на сумській митниці фактично в одній цифрі. Машина відповідає стандартам Євро 3, а от митниця не має права пропускати на територію України авто із показник викидів в атмосферу не менше Євро 5. Навіть попри те, що в Мінсоцполітики закордонний подарунок таки визнали гуманітарною.

У цьому випадку дуже неправильне рішення було Мінсоцполітики. Комісія, яка засідала, вона мала б врахувати екологічні норми євро 5. А вони це не врахували, тому маємо цей колапс. Коли визначається гуманітарним груз, який буде направлятися до України, то БФ має у швидкому режимі з нами спілкуватися, чи можна цей груз визнати гуманітарним, чи не шкодить це для країни, для населення 

Олександр Щуцький, в.о. начальника Сумської митниці

У митниці благодійникам запропонували переобладнати двигун під Євро 5.

Ми зверталися до фірми Мерседес, офіційних представників в Україні. Нам було відмовлено, у зв’язку з тим, що немає технічно такої можливості переобладнання.  І це має велику затратну частину кошторисну і по часу також

Ольга Пулинець, керівник благодійної організації БФ «Добрин»

Мірятися показниками Євро не доводиться, зізнаються у Глухівській районній лікарні, для якої й призначалася гуманітарка. Там майже на 60 тисяч населення – сім автівок. Часто в села виїжджають на легковій «Ниві», яка зовсім не обладнана для транспортування хворих.

Наші машини, які ми використовуємо для транспортування хворих, жодна не відповідає нормам навіть Євро нуль, а ми відмовляємося зараз від Євро 3

Віталій Горбасьов, головний лікар Глухівської центральної районної лікарні

Після того, як тему почали активно обговорювати наприкінці літа, голова Сумської ОДА Микола Клочко звернувся до Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Документ датований 1 вересня 2017. 

2456657697

56878544

4 вересня закінчився термін перебування нерозмитненого авто в Україні. Далі він має повернутися до Голландії.

Зараз чекаємо дарувальників наших, які прилетять за свій кошт сюди і своїм же коштом будуть вивозити свої дари, які непотрібні виявилися Україні. Дуже соромно. Дивитися в очі буде дуже соромно їм

Ольга Пулинець, керівник благодійної організації БФ «Добрин»

00161.mts snapshot 00.20 2017.09.11 11.02.48

Часу на конструктивні дії з боку чиновників лишається до 15 вересня. Тоді авто має знову перетнути український кордон. Утім, під загрозою, говорить жінка, залишається подальша співпраця із благодійниками у Голландії. Діаспора українців у Голландії - в шоці. Говорять, тут уже назріває міжнародний скандал, адже чи не вперше зіткнулися із проблемою, коли подароване ними українці залишили іржавіти просто неба. Через труднощі в розмитненні швидкої дарувальники не можуть передати іншу гуманітарну, яку назбирали на своїх складах. 

 

вгору

Новини

Ми у соцмережах

Про нас

СпецКором може стати кожен. Повідомляйте про події та проблеми, знімайте відео і створюйте новини разом із нами! Долучайтеся до команди професіоналів!

Контакти