Logo
Версія для друку

Злочинна недбалість чи нещасний випадок? Подробиці смерті на заводі в Сумах

Злочинна недбалість чи нещасний випадок? Подробиці смерті на заводі в Сумах

Сталося це на машинобудівному заводі в Сумах. Чоловік упав із 3-метривої висоти

Володимир два дні тому як поховав свого рідного брата Сергія. Небіжчику було 55 років. Із них 20 років пропрацював електро зварювальником на СМНВО. Вранці 10 червня, як і звичайно, пішов на роботу, а повернувся вже в кареті швидкої із розбитим черепом.

Сталося падіння приблизно о 19.30, а швидку викликали лише о 21.30. Чому її так довго не викликали?

Володимир Валашко, брат загиблого

Чоловік переконаний, брат помер, бо не отримав своєчасної допомоги медиків. Хронологію подій того дня відтворюють колеги загиблого Сергія. Розповідають, що той упав із робочої платформи, приблизно три метри заввишки.  Упав на вагонетку, на якій були сталеві заготовки. Підтверджують, що швидку керівництво заводу викликало не відразу. А лише через майже дві години. Увесь цей час допомогу постраждалому надавали самі заводчани.

Повитирали кров, дещо перев’язали, перевдягли тільки брюки, бо тулуб був пошкоджений, він не міг ворушитися, то не перевдягали навіть сорочку. Медики у нас є на заводі, то чи не викликали їх, не знаю, але медиків не було. 

Михайло Бученко, працівник машинобудівного заводу

Після того, як працівники заводу перевдягли чоловіка та самотужки перев’язали голову, понесли… до прохідної… майже за кілометр від цеху, де все сталося.

Цього в жодному випадку не варто було робити, говорить реаніматолог обласної лікарні, куди швидка відвезла постраждалого.

У постраждалого була відкрита черепно-мозкова травма, переламані ребра та хребет, пост травматичний шок. При таких травмах до людини взагалі не треба підходити без кваліфікованих медиків

Володимир Ланін, в.о. зав відділення анестезіології Сумської обласної клінічної лікарні

За життя Сергія медики боролися два дні, але чоловік помер у реанімації. У профспілці машинобудівників розпочали свою перевірку випадку смерті на виробництві. Утім, голова Валерій Шершенюк каже, його не пускають на територію заводу.

Вважають, адміністрація заводу дала команду працівникам нести до прохідної, аби ця смерть не вважалася травмуванням безпосередньо на виробництві та уникнути покарання. Коментувати ситуацію керівництво відмовилося. На наш запит надіслало лише співчуття.

Підприємство висловлює глибокі співчуття родині загиблого сумського машинобудівника і бере на себе всі витрати, пов’язані з його похованням.

За словами брата загиблого, на поховання завод виділив 2000 гривень від профспілки. Хоча Закон передбачає суттєвішу допомогу в подібних випадках, говорять юристи. Зокрема, на заводі має працювати спеціальна комісія, яка б вивчила усі обставини інциденту. Свій висновок вона надсилає Фонду страхування нещасних випадків на  виробництвах. А ті, у свою чергу, мають виплатити родині 100 прожиткових мінімумів, а це близько 160 тисяч гривень. Також, за внутрішнім договором, родина має право отримати 5-річний заробіток годувальника. І звичайно ж, якщо хтось має сумніви щодо вчасності реагування керівництва на нещасний випадок, то можна написати заяву до поліції, аби там провели розслідування. Це вже й зробив брат загиблого. Якщо правоохоронці доведуть провину працівників заводу, які несвоєчасно викликали швидку, їм загрожує до двох років в'язниці. 

 

По темі

Усі права захищені, використання матеріалів, тільки з гіперпосиланням на СпецКор-Media © | 2017