Як головний лікар декларує мільйони, а пацієнти платять примусові "благодійні внески" на харчування і ліки

  •  
  • 1802 разів
Текст створений на основі розслідування програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом" (відео). Підготовлено ГО “Інтерньюз-Україна” на основі даних ГО "ТОМ 14"в рамках проекту “Декларації” Текст створений на основі розслідування програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом" (відео). Підготовлено ГО “Інтерньюз-Україна” на основі даних ГО "ТОМ 14"в рамках проекту “Декларації”

Родина головного лікаря київського пологового будинку №2 Тетяни Пехньо декларує будинок в елітному районі столиці, дорогий автопарк та мільйони готівки, в той час як її пацієнтки змушені платити примусові «благодійні внески» та скаржаться на відсутність елементарних медикаментів.

Ми з вами не на ринку, де ми торгуємо. Якщо хтось це [про благодійні внески] сказав і може це довести, – будь ласка, йдіть до суду

так відповідає Тетяна Пехньо журналістам на запитання про добровільно-примусові платежі в її пологовому. Київським міським пологовим будинком №2 вона  керує вже 10 років. Загалом, в медицині Пехньо працює понад 40 років, і за цей час отримала звання Заслуженого лікаря України.

Згідно з електронною декларацією, живе Тетяна Пехньо в елітному селі під Києвом – на Петропавлівській Борщагівці. Там в родини є земельна ділянка площею 16 соток та триповерховий маєток на 719 кв.м., донедавна записані на 90-річну свекруху лікарки – Марію Пехньо. Цієї весни його переоформили на чоловіка лікарки. Будинок на 700 квадратів у декларації його власники оцінили в 546 тис грн, хоча маєток такої площі на Петропавлівській Борщагівці зараз буде коштувати від 10-15 млн грн.

Чоловік лікарки Василь Пехньо – науковець. Він очолює Інститут загальної і неорганічної хімії. Син наразі вчиться на медика,  донька Надія Пехньо –  також медик.

Крім того, у Тетяни Пехньо є квартира у Києві на 32 кв.м., задекларована у спільній власності із сином, та 11 соток землі в Лалово (Закарпатська обл.). Також уся родина вклалась у будівництво квартири на 122,5 кв.м. й паркомісця у Києві. 

dohodi

В декларації чоловіка вказанодоходи за минулий рік – це зарплатня, пенсія та допомога від держави. В середньому на місяць він отримує 27 тис грн. Сама ж Тетяна Пехньо, згідно з декларацією, заробляє близько 22 тис грн/міс – це офіційна зарплатня та пенсія.

У той самий час, подружжя Пехньо задекларувало чимало готівки: загалом  50 тис дол. і 2,90 млн грн.

Журналісти програми «Наші гроші» з’ясували, що зранку лікарку на роботу забирає старенька Волга. Однак в автопарку родини є ще три автівки. 

avto

 У чоловіка – Hyndai Santa FE (2008 р., придбаний вживаним за 7 тис дол). Син-студент має SuzukiGrandVitara  2008 р., придбаний новим за 27 тис дол. У дочки Пехньо раніше була HONDA CR-V (вживана коштує від 20 тис дол.). Нині вона також є власницею будинку на 300 кв.м. у Дмитрівці під Києвом.

На запитання про статки Тетяна Пехньо пояснює: «Наші статки це не тільки статки наші з чоловіком, а багаторічні і всієї нашої родини. Будинок придбаний батьками чоловіка 16 років назад. Станом на сьогоднішній день будівлі 23 роки. Перед заповненням е-декларації ми попросили батьків провести оцінку, ринкова вартість будинку складає близько 20 тис. у.о.».

Водночас, пацієнтки пологового №2 розповідають про цинізм і хамство, а також про відсутність елементарних засобів гігієни чи потрібних ліків. 

budinok

 Олена (ім’я змінено) потрапила у столичний пологовий №2 у 2015 роціна швидкій із загрозою викидню, коли вночі у вагітної почалася кровотеча. Кровоспинних препаратів у пологовому не виявилось – їх посеред ночі послали шукати чоловіка Олени по цілодобовим аптекам. «Це була друга ночі. Лише через 40 хвилин, коли він привіз ліки, мені почали щось робити», – розповідає жінка.

Запитали, чи привезла я білизну постільну. Сказала: ні звичайно, я не знала. На мене накричали:«Ви куди їдете? Ви ж в лікарню їдете! Що ми вам будемо стелити? Як ви збираєтеся спати?». Потім спитали, чи є в мене одноразові пелюшки – я сказала: “ні, звичайно”. Вислухала лекцію про те, що я невдячна, що в них немає фінансування, вони й так роблять що можуть. Кажу: ви ж нічого не робили всю ніч – дитину не зберегли

Олена, киянка 

Киянка Анна Козак народжувала в КМПБ №2 у 2016-му році. Жінка принципово зробила це без попередніх домовленостей. Каже, що все пройшло добре. Однак, і ті, хто домовляється, і ті, хто ні, мають сплатити один загальний платіж – т.зв. «благодійний внесок». Про нього жінка дізналася на зборах, які головний лікар влаштувала для усіх вагітних, які хотіли народжувати у цьому пологовому. 

anna 0

Усім в актовому залі оголосили, що разом із усіма документами треба буде також принести оплачений корінець –у них тамже, в касі– на певну суму. Це було 2 тис. грн.  В касу, яка знаходиться там на поверсі. Ні в якому іншому банку його не можна оплатити, а тільки там

Анна Козак

Вагітним казали, що ця каса працює не кожен день, і лише в певні години: саме тоді, коли відбувалися ці збори.

«Люди все-таки замислюються, чи треба їм платити. Але слова про те що «коли ви вночі поступите, і у вас не буде цієї проплати, а каса буде закрита, і ми не зможемо вас прийняти» – я так розумію, людей підштовхує це зробити», – каже жінка. При цьому, жодного документу у породілль не лишається – корінець забирають, коли приїжджаєш народжувати.

Сама ж головна лікарка переконує, що благодійні внески є добровільними, і ніякої фіксованої суми не існує: «Хтось дасть 50 гривень, хтось 100, хтось 200, хтось 300. Хтось 1000-1500. Завжди говоримо: прошу, скільки ви зможете».

Бюджетне фінансування лікарні на рік складає близько 28 мільйонів гривень.Кошти, які дають благодійники, за словами лікарки, спрямовуються на те, що держава недофінансовує. «В бюджеті, який нам дано на кожен рік,  82% – це є заробітна плата. Лишається всього 18%, які в себе включають: електроенергію, водопостачання, водовідведення, гаряча і холодна вода. Трошки – на харчування, і невелика кількість – на ліки. На харчування держава нам виділила на добу на вагітну жінку або породіллю з дитиною – 3 грн 50 коп. Зараз ми щоденно харчуємо пацієнтів на 12 грн. Тобто, 3,50 дає держава, все інше – за рахунок благодійних внесків. Щодо надходжень благодійних, в середньому – це в межах 7-8 мільйонів на рік».

Водночас, в пологовому існують ще й інші неофіційні платежі. На численних форумах вагітні й молоді мами обговорюють, скільки коштують в КМПБ №2 так звані «пологи по домовленості», коли породілля попередньо неофіційно домовляється із конкретним лікарем, що пологи прийматиме саме він\вона. За останні кілька років щодо різних лікарів називають суми від $500 – і до $ 800-900 та $ 1000.

Отже, вагітні змушені платити за елементарні медикаменти і харчування та ризикують втратити дитину через неналежну медичну допомогу. Тим часом головний лікар  державної декларує такі статки, ніби вона працює в лікарні приватній. Питання про те, як можна було б розумно розпорядитися державними коштами та організувати «благодійні внески», щоб вони справді були благодійними, лишається відкритим.

Текст створений на основі розслідування програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом" (відео).

Підготовлено ГО “Інтерньюз-Україна” на основі даних ГО "ТОМ 14"в рамках проекту “Декларації”

 

По темі

вгору

Події

За кого віддала свої голоси Сумщина?

22 липня, 2019 | Hits:138

У ЦВК опрацювали більш як половину протоколів.

Факт фальсифікації виборчої документації розслідують на Сумщині

21 липня, 2019 | Hits:140

Про це повідомляє прес-служба поліції в Сумській області...

Вибори 2019: порушення виборчого законодавства на Сумщині

21 липня, 2019 | Hits:101

На цю годину в поліцію звернулися 24 рази з повідомленнями п...

Наскільки активно голосують сумчани?

21 липня, 2019 | Hits:108

Про це повідомляє керуючий справами Сумської ОДА Дмитро Живи...

Вибори 2019: шість "не можна" під час голосування

21 липня, 2019 | Hits:153

Спеціалісти управління юстиції в Сумській області розповіли...

Чи всі і чи вчасно? Як почалися вибори на Сумщині

21 липня, 2019 | Hits:79

Усі дільниці вчасно розпочали свою роботу. Про це повідомив ...

Проблеми

Через погану дорогу може закритися одна з найбільших молочних ферм на Білопільщині

17 липня, 2019 | Hits:446

Молоковози відмовилися по бездоріжжю приїздити по молоко до ...

Екологи виявили порушення на сумському водоканалі

03 липня, 2019 | Hits:299

Державна екологічна інспекція у Сумській області провела пла...

Однієї крові: усе, що варто знати про центр крові в Сумах?

12 червня, 2019 | Hits:1052

До Всесвітнього дня донора Спецкор підготував цикл матеріалі...

Розвідка про голову розвідки: що відомо про Владислава Бухарєва

11 червня, 2019 | Hits:844

11 червня президент Володимир Зеленський призначив головою С...

Арештували майно сумських посадовців, через бездіяльність яких загинуло немовля в ліфті

11 червня, 2019 | Hits:610

Про це повідомляє прокуратура Сумської області.   ...

Реформи

Держава в смартфоні: Електронна демократії на Сумщині. Очікування і реальність

20 липня, 2019 | Hits:80

Як затягнути державу в смартфон, а Інтернет - у село.  ...

Агітація за децентралізацію: Як майбутні депутати бачать розвиток громад

20 липня, 2019 | Hits:78

Монополія на професіоналізм! Як кандидати паразитують на реф...

Сучасний офіс «Open Space» відкрили у Тростянці

16 липня, 2019 | Hits:125

Про це повідомляє прес-служба Тростянецької міської ради.&nb...

Останні з мажоритарників, хто від Сумщини пройде в Раду

15 липня, 2019 | Hits:512

На Сумщині 6 мажоритарних округів, ЦВК зареєструвала від них...

Політичні маніпуляції: як нас розводять на Сумщині

15 липня, 2019 | Hits:302

Про те, які політичні маніпуляції використовують кандидати в...

Лише чотири райони залишаться на Сумщині після адмінреформи

14 липня, 2019 | Hits:1248

Усього ж в Україні кількість районів має скоротитися майже в...

Громади

Здобути вищу освіту заочно можна в Тростянецькій ОТГ

18 липня, 2019 | Hits:361

Про це повідомляє Тростянецька міська рада. ...

Які міста Сумщини отримають кошти на розвиток?

18 липня, 2019 | Hits:822

1,4 млрд грн Уряд спрямував на підтримку малих міст...

Гінекологічне відділення європейського рівня відкрили у Тростянецькій громаді

15 липня, 2019 | Hits:290

Капітальний ремонт акушерсько-гінекологічного відділення Тро...

У Краснопільській громаді змагалися рибаки

14 липня, 2019 | Hits:172

Фестиваль сімейного відпочинку Fish-фест сьогодні зібрав у К...

Сучасний ФАП відкрили у селі Тростянецької ОТГ

13 липня, 2019 | Hits:175

Раніше ФАП працював у напіврозваленій старій будівлі 1973-го...

«Нескучний велоFEST» стартував у Тростянці

13 липня, 2019 | Hits:166

Протягом двох вихідних днів – 13 -14 липня у дендропарку Нес...

Новини

Ми у соцмережах

Про нас

СпецКором може стати кожен. Повідомляйте про події та проблеми, знімайте відео і створюйте новини разом із нами! Долучайтеся до команди професіоналів!

Лічильники

Контакти