Як головний лікар декларує мільйони, а пацієнти платять примусові "благодійні внески" на харчування і ліки

  •  
  • 1865 разів
Текст створений на основі розслідування програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом" (відео). Підготовлено ГО “Інтерньюз-Україна” на основі даних ГО "ТОМ 14"в рамках проекту “Декларації” Текст створений на основі розслідування програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом" (відео). Підготовлено ГО “Інтерньюз-Україна” на основі даних ГО "ТОМ 14"в рамках проекту “Декларації”

Родина головного лікаря київського пологового будинку №2 Тетяни Пехньо декларує будинок в елітному районі столиці, дорогий автопарк та мільйони готівки, в той час як її пацієнтки змушені платити примусові «благодійні внески» та скаржаться на відсутність елементарних медикаментів.

Ми з вами не на ринку, де ми торгуємо. Якщо хтось це [про благодійні внески] сказав і може це довести, – будь ласка, йдіть до суду

так відповідає Тетяна Пехньо журналістам на запитання про добровільно-примусові платежі в її пологовому. Київським міським пологовим будинком №2 вона  керує вже 10 років. Загалом, в медицині Пехньо працює понад 40 років, і за цей час отримала звання Заслуженого лікаря України.

Згідно з електронною декларацією, живе Тетяна Пехньо в елітному селі під Києвом – на Петропавлівській Борщагівці. Там в родини є земельна ділянка площею 16 соток та триповерховий маєток на 719 кв.м., донедавна записані на 90-річну свекруху лікарки – Марію Пехньо. Цієї весни його переоформили на чоловіка лікарки. Будинок на 700 квадратів у декларації його власники оцінили в 546 тис грн, хоча маєток такої площі на Петропавлівській Борщагівці зараз буде коштувати від 10-15 млн грн.

Чоловік лікарки Василь Пехньо – науковець. Він очолює Інститут загальної і неорганічної хімії. Син наразі вчиться на медика,  донька Надія Пехньо –  також медик.

Крім того, у Тетяни Пехньо є квартира у Києві на 32 кв.м., задекларована у спільній власності із сином, та 11 соток землі в Лалово (Закарпатська обл.). Також уся родина вклалась у будівництво квартири на 122,5 кв.м. й паркомісця у Києві. 

dohodi

В декларації чоловіка вказанодоходи за минулий рік – це зарплатня, пенсія та допомога від держави. В середньому на місяць він отримує 27 тис грн. Сама ж Тетяна Пехньо, згідно з декларацією, заробляє близько 22 тис грн/міс – це офіційна зарплатня та пенсія.

У той самий час, подружжя Пехньо задекларувало чимало готівки: загалом  50 тис дол. і 2,90 млн грн.

Журналісти програми «Наші гроші» з’ясували, що зранку лікарку на роботу забирає старенька Волга. Однак в автопарку родини є ще три автівки. 

avto

 У чоловіка – Hyndai Santa FE (2008 р., придбаний вживаним за 7 тис дол). Син-студент має SuzukiGrandVitara  2008 р., придбаний новим за 27 тис дол. У дочки Пехньо раніше була HONDA CR-V (вживана коштує від 20 тис дол.). Нині вона також є власницею будинку на 300 кв.м. у Дмитрівці під Києвом.

На запитання про статки Тетяна Пехньо пояснює: «Наші статки це не тільки статки наші з чоловіком, а багаторічні і всієї нашої родини. Будинок придбаний батьками чоловіка 16 років назад. Станом на сьогоднішній день будівлі 23 роки. Перед заповненням е-декларації ми попросили батьків провести оцінку, ринкова вартість будинку складає близько 20 тис. у.о.».

Водночас, пацієнтки пологового №2 розповідають про цинізм і хамство, а також про відсутність елементарних засобів гігієни чи потрібних ліків. 

budinok

 Олена (ім’я змінено) потрапила у столичний пологовий №2 у 2015 роціна швидкій із загрозою викидню, коли вночі у вагітної почалася кровотеча. Кровоспинних препаратів у пологовому не виявилось – їх посеред ночі послали шукати чоловіка Олени по цілодобовим аптекам. «Це була друга ночі. Лише через 40 хвилин, коли він привіз ліки, мені почали щось робити», – розповідає жінка.

Запитали, чи привезла я білизну постільну. Сказала: ні звичайно, я не знала. На мене накричали:«Ви куди їдете? Ви ж в лікарню їдете! Що ми вам будемо стелити? Як ви збираєтеся спати?». Потім спитали, чи є в мене одноразові пелюшки – я сказала: “ні, звичайно”. Вислухала лекцію про те, що я невдячна, що в них немає фінансування, вони й так роблять що можуть. Кажу: ви ж нічого не робили всю ніч – дитину не зберегли

Олена, киянка 

Киянка Анна Козак народжувала в КМПБ №2 у 2016-му році. Жінка принципово зробила це без попередніх домовленостей. Каже, що все пройшло добре. Однак, і ті, хто домовляється, і ті, хто ні, мають сплатити один загальний платіж – т.зв. «благодійний внесок». Про нього жінка дізналася на зборах, які головний лікар влаштувала для усіх вагітних, які хотіли народжувати у цьому пологовому. 

anna 0

Усім в актовому залі оголосили, що разом із усіма документами треба буде також принести оплачений корінець –у них тамже, в касі– на певну суму. Це було 2 тис. грн.  В касу, яка знаходиться там на поверсі. Ні в якому іншому банку його не можна оплатити, а тільки там

Анна Козак

Вагітним казали, що ця каса працює не кожен день, і лише в певні години: саме тоді, коли відбувалися ці збори.

«Люди все-таки замислюються, чи треба їм платити. Але слова про те що «коли ви вночі поступите, і у вас не буде цієї проплати, а каса буде закрита, і ми не зможемо вас прийняти» – я так розумію, людей підштовхує це зробити», – каже жінка. При цьому, жодного документу у породілль не лишається – корінець забирають, коли приїжджаєш народжувати.

Сама ж головна лікарка переконує, що благодійні внески є добровільними, і ніякої фіксованої суми не існує: «Хтось дасть 50 гривень, хтось 100, хтось 200, хтось 300. Хтось 1000-1500. Завжди говоримо: прошу, скільки ви зможете».

Бюджетне фінансування лікарні на рік складає близько 28 мільйонів гривень.Кошти, які дають благодійники, за словами лікарки, спрямовуються на те, що держава недофінансовує. «В бюджеті, який нам дано на кожен рік,  82% – це є заробітна плата. Лишається всього 18%, які в себе включають: електроенергію, водопостачання, водовідведення, гаряча і холодна вода. Трошки – на харчування, і невелика кількість – на ліки. На харчування держава нам виділила на добу на вагітну жінку або породіллю з дитиною – 3 грн 50 коп. Зараз ми щоденно харчуємо пацієнтів на 12 грн. Тобто, 3,50 дає держава, все інше – за рахунок благодійних внесків. Щодо надходжень благодійних, в середньому – це в межах 7-8 мільйонів на рік».

Водночас, в пологовому існують ще й інші неофіційні платежі. На численних форумах вагітні й молоді мами обговорюють, скільки коштують в КМПБ №2 так звані «пологи по домовленості», коли породілля попередньо неофіційно домовляється із конкретним лікарем, що пологи прийматиме саме він\вона. За останні кілька років щодо різних лікарів називають суми від $500 – і до $ 800-900 та $ 1000.

Отже, вагітні змушені платити за елементарні медикаменти і харчування та ризикують втратити дитину через неналежну медичну допомогу. Тим часом головний лікар  державної декларує такі статки, ніби вона працює в лікарні приватній. Питання про те, як можна було б розумно розпорядитися державними коштами та організувати «благодійні внески», щоб вони справді були благодійними, лишається відкритим.

Текст створений на основі розслідування програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом" (відео).

Підготовлено ГО “Інтерньюз-Україна” на основі даних ГО "ТОМ 14"в рамках проекту “Декларації”

 

По темі

вгору

Події

Володимир Шилов очолив прокуратуру в Конотопі

21 лютого, 2020 | Hits:138

Про це повідомила прес-служба прокуратури Сумської області.&...

Медіашкола СНАУ розпочала свою роботу

21 лютого, 2020 | Hits:50

Про це повідомляє Офіс промоції Сумського національного агра...

Півторарічний Артурчик із Сум потребує допомоги

20 лютого, 2020 | Hits:894

Артур Деревицький разом із мамою Вікторією нині знаходяться ...

Науковці СНАУ отримали премії Президента України

17 лютого, 2020 | Hits:315

Про це повідомляє Офіс промоції СНАУ. ...

Закохані пари День Святого Валентина відзначили у Центрі крові

14 лютого, 2020 | Hits:381

Донори разом із Сумським обласним центром служби крові орган...

Кров, яка рятує життя. Центр крові та волонтери зробили свято для онкохворих дітей Сумщини

14 лютого, 2020 | Hits:550

15 лютого – Міжнародний день дитини, що хвора на рак. Тож да...

Проблеми

«Ми рятуємо життя, забезпечуючи доступними і якісними компонентами крові» - Костянтин Єфименко

19 лютого, 2020 | Hits:454

Сумський обласний центр служби крові прийняв делегацію інозе...

Холод або голод: перед таким вибором постала багатодітна родина на Сумщині

29 грудня, 2019 | Hits:4195

Подружжя в Конотопі виховувало 2-х прийомних дітей та двох б...

Кар'єра чи родина?- що обирають жінки та чому чоловіки мають більше заробляти. Результати опитання на Сумщині

28 грудня, 2019 | Hits:1060

У Сумах презентували дослідження "Бюро аналізу політики" щод...

Різдвяний флешмоб з малювання зробили в Сумах особливі діти

25 грудня, 2019 | Hits:1102

25 грудня в Агенції промоції Суми відбулася акція дітей із о...

Чи треба місцевим депутатам платити зарплату? Думки сумчан

01 листопада, 2019 | Hits:1576

Чи треба депутатам місцевих рад платити зарплату? Із цим пит...

Люди-метелики: чи піклується держава про пацієнтів із рідкісними хворобами?

30 жовтня, 2019 | Hits:1506

Усе про рідкісні захворювання та людей-метеликів. У Сум...

Реформи

Районам та громадам Сумщини запропонували скинутися на дороги

18 лютого, 2020 | Hits:515

Гроші потрібні для кошторисної документації, пояснюють в пре...

Сумчани мітингували під стінами Верховної Ради в Києві

06 лютого, 2020 | Hits:709

Усього зібралося близько 200 аграріїв та фермерів зі всіх ра...

Кабмін затвердив перелік опорних медзакладів на Сумщині

03 лютого, 2020 | Hits:617

Даний перелік, як зазначено в Постанові Кабміну, дійсний до ...

Чотири авто для медзакладів отримали села Сумського району

31 січня, 2020 | Hits:527

Усього отримали чотири автомобілі, які покращать якість нада...

Лише один аграрний виш України отримав максимальне фінансування на 2020 рік

28 січня, 2020 | Hits:1309

Про це повідомляє офіс промоції СНАУ...

Сумська районна лікарня на 100% готова до реформи вторинки

23 січня, 2020 | Hits:756

Згідно зведеного дашборду Національної служби здоров’я Украї...

Громади

Кол-центр запрацював у Тростянецькій лікарні

21 лютого, 2020 | Hits:61

Про це повідомляє Тростянець ІНФО. ...

Які громади Сумщини найбільше витрачають?

21 лютого, 2020 | Hits:122

Інформація надана Сумським регіональним офісом Програми «U-L...

Чим годують школярів показали в Краснопільській громаді

20 лютого, 2020 | Hits:732

У їдальні Самотоївської школи дітей годували за рецепта...

Які громади Сумщини найбільше заробили у 2019 році?

20 лютого, 2020 | Hits:143

Сумський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою» підго...

Книги польською мовою подарували бібліотеці Тростянця

12 лютого, 2020 | Hits:207

Про це повідомляє Тростянецька міська рада. ...

Тростянецька ОТГ - переможець конкурсу "Енергоефективність у громадах II"

09 лютого, 2020 | Hits:394

Про це пише сайт Тростянець.ІНФО...

Новини

Ми у соцмережах

Про нас

СпецКором може стати кожен. Повідомляйте про події та проблеми, знімайте відео і створюйте новини разом із нами! Долучайтеся до команди професіоналів!

Контакти