Як головний лікар декларує мільйони, а пацієнти платять примусові "благодійні внески" на харчування і ліки

  •  
  • 1820 разів
Текст створений на основі розслідування програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом" (відео). Підготовлено ГО “Інтерньюз-Україна” на основі даних ГО "ТОМ 14"в рамках проекту “Декларації” Текст створений на основі розслідування програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом" (відео). Підготовлено ГО “Інтерньюз-Україна” на основі даних ГО "ТОМ 14"в рамках проекту “Декларації”

Родина головного лікаря київського пологового будинку №2 Тетяни Пехньо декларує будинок в елітному районі столиці, дорогий автопарк та мільйони готівки, в той час як її пацієнтки змушені платити примусові «благодійні внески» та скаржаться на відсутність елементарних медикаментів.

Ми з вами не на ринку, де ми торгуємо. Якщо хтось це [про благодійні внески] сказав і може це довести, – будь ласка, йдіть до суду

так відповідає Тетяна Пехньо журналістам на запитання про добровільно-примусові платежі в її пологовому. Київським міським пологовим будинком №2 вона  керує вже 10 років. Загалом, в медицині Пехньо працює понад 40 років, і за цей час отримала звання Заслуженого лікаря України.

Згідно з електронною декларацією, живе Тетяна Пехньо в елітному селі під Києвом – на Петропавлівській Борщагівці. Там в родини є земельна ділянка площею 16 соток та триповерховий маєток на 719 кв.м., донедавна записані на 90-річну свекруху лікарки – Марію Пехньо. Цієї весни його переоформили на чоловіка лікарки. Будинок на 700 квадратів у декларації його власники оцінили в 546 тис грн, хоча маєток такої площі на Петропавлівській Борщагівці зараз буде коштувати від 10-15 млн грн.

Чоловік лікарки Василь Пехньо – науковець. Він очолює Інститут загальної і неорганічної хімії. Син наразі вчиться на медика,  донька Надія Пехньо –  також медик.

Крім того, у Тетяни Пехньо є квартира у Києві на 32 кв.м., задекларована у спільній власності із сином, та 11 соток землі в Лалово (Закарпатська обл.). Також уся родина вклалась у будівництво квартири на 122,5 кв.м. й паркомісця у Києві. 

dohodi

В декларації чоловіка вказанодоходи за минулий рік – це зарплатня, пенсія та допомога від держави. В середньому на місяць він отримує 27 тис грн. Сама ж Тетяна Пехньо, згідно з декларацією, заробляє близько 22 тис грн/міс – це офіційна зарплатня та пенсія.

У той самий час, подружжя Пехньо задекларувало чимало готівки: загалом  50 тис дол. і 2,90 млн грн.

Журналісти програми «Наші гроші» з’ясували, що зранку лікарку на роботу забирає старенька Волга. Однак в автопарку родини є ще три автівки. 

avto

 У чоловіка – Hyndai Santa FE (2008 р., придбаний вживаним за 7 тис дол). Син-студент має SuzukiGrandVitara  2008 р., придбаний новим за 27 тис дол. У дочки Пехньо раніше була HONDA CR-V (вживана коштує від 20 тис дол.). Нині вона також є власницею будинку на 300 кв.м. у Дмитрівці під Києвом.

На запитання про статки Тетяна Пехньо пояснює: «Наші статки це не тільки статки наші з чоловіком, а багаторічні і всієї нашої родини. Будинок придбаний батьками чоловіка 16 років назад. Станом на сьогоднішній день будівлі 23 роки. Перед заповненням е-декларації ми попросили батьків провести оцінку, ринкова вартість будинку складає близько 20 тис. у.о.».

Водночас, пацієнтки пологового №2 розповідають про цинізм і хамство, а також про відсутність елементарних засобів гігієни чи потрібних ліків. 

budinok

 Олена (ім’я змінено) потрапила у столичний пологовий №2 у 2015 роціна швидкій із загрозою викидню, коли вночі у вагітної почалася кровотеча. Кровоспинних препаратів у пологовому не виявилось – їх посеред ночі послали шукати чоловіка Олени по цілодобовим аптекам. «Це була друга ночі. Лише через 40 хвилин, коли він привіз ліки, мені почали щось робити», – розповідає жінка.

Запитали, чи привезла я білизну постільну. Сказала: ні звичайно, я не знала. На мене накричали:«Ви куди їдете? Ви ж в лікарню їдете! Що ми вам будемо стелити? Як ви збираєтеся спати?». Потім спитали, чи є в мене одноразові пелюшки – я сказала: “ні, звичайно”. Вислухала лекцію про те, що я невдячна, що в них немає фінансування, вони й так роблять що можуть. Кажу: ви ж нічого не робили всю ніч – дитину не зберегли

Олена, киянка 

Киянка Анна Козак народжувала в КМПБ №2 у 2016-му році. Жінка принципово зробила це без попередніх домовленостей. Каже, що все пройшло добре. Однак, і ті, хто домовляється, і ті, хто ні, мають сплатити один загальний платіж – т.зв. «благодійний внесок». Про нього жінка дізналася на зборах, які головний лікар влаштувала для усіх вагітних, які хотіли народжувати у цьому пологовому. 

anna 0

Усім в актовому залі оголосили, що разом із усіма документами треба буде також принести оплачений корінець –у них тамже, в касі– на певну суму. Це було 2 тис. грн.  В касу, яка знаходиться там на поверсі. Ні в якому іншому банку його не можна оплатити, а тільки там

Анна Козак

Вагітним казали, що ця каса працює не кожен день, і лише в певні години: саме тоді, коли відбувалися ці збори.

«Люди все-таки замислюються, чи треба їм платити. Але слова про те що «коли ви вночі поступите, і у вас не буде цієї проплати, а каса буде закрита, і ми не зможемо вас прийняти» – я так розумію, людей підштовхує це зробити», – каже жінка. При цьому, жодного документу у породілль не лишається – корінець забирають, коли приїжджаєш народжувати.

Сама ж головна лікарка переконує, що благодійні внески є добровільними, і ніякої фіксованої суми не існує: «Хтось дасть 50 гривень, хтось 100, хтось 200, хтось 300. Хтось 1000-1500. Завжди говоримо: прошу, скільки ви зможете».

Бюджетне фінансування лікарні на рік складає близько 28 мільйонів гривень.Кошти, які дають благодійники, за словами лікарки, спрямовуються на те, що держава недофінансовує. «В бюджеті, який нам дано на кожен рік,  82% – це є заробітна плата. Лишається всього 18%, які в себе включають: електроенергію, водопостачання, водовідведення, гаряча і холодна вода. Трошки – на харчування, і невелика кількість – на ліки. На харчування держава нам виділила на добу на вагітну жінку або породіллю з дитиною – 3 грн 50 коп. Зараз ми щоденно харчуємо пацієнтів на 12 грн. Тобто, 3,50 дає держава, все інше – за рахунок благодійних внесків. Щодо надходжень благодійних, в середньому – це в межах 7-8 мільйонів на рік».

Водночас, в пологовому існують ще й інші неофіційні платежі. На численних форумах вагітні й молоді мами обговорюють, скільки коштують в КМПБ №2 так звані «пологи по домовленості», коли породілля попередньо неофіційно домовляється із конкретним лікарем, що пологи прийматиме саме він\вона. За останні кілька років щодо різних лікарів називають суми від $500 – і до $ 800-900 та $ 1000.

Отже, вагітні змушені платити за елементарні медикаменти і харчування та ризикують втратити дитину через неналежну медичну допомогу. Тим часом головний лікар  державної декларує такі статки, ніби вона працює в лікарні приватній. Питання про те, як можна було б розумно розпорядитися державними коштами та організувати «благодійні внески», щоб вони справді були благодійними, лишається відкритим.

Текст створений на основі розслідування програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом" (відео).

Підготовлено ГО “Інтерньюз-Україна” на основі даних ГО "ТОМ 14"в рамках проекту “Декларації”

 

По темі

вгору

Події

Завербованого російськими спецслужбами сумчанина викрили працівники СБУ в Сумській області

18 вересня, 2019 | Hits:352

Завербований - колишній правоохоронець. Через нього співробі...

Похолодання прогнозують на Сумщині

16 вересня, 2019 | Hits:164

Потужний циклон йде від завтра, 17 вересня, на північ. Він з...

Фестиваль "Друг з притулку" провели в Сумах

15 вересня, 2019 | Hits:112

Фестиваль уже став традиційним, проводиться 9-й раз...

Агровиставка у Сумах зібрала рекордну кількість людей

15 вересня, 2019 | Hits:324

Більше сотні сумських виробників та переробників зібралися н...

Найвищий клас пожежної небезпеки прогнозують на Сумщині

12 вересня, 2019 | Hits:182

Про це інформує прес-служба ДСНС в Сумській області. ...

Усе про новий мурал Далі в Сумах

12 вересня, 2019 | Hits:238

На "Укртелекомі" в центрі Сум намалювали мурал. Автор роботи...

Проблеми

200 дітей у Сумах шукають собі дім

02 вересня, 2019 | Hits:894

Усі вони учасники танцювального колективу «Живчик». Нині зіт...

Обережно: тонемо у смітті! Екологічні проблеми Сумщини

25 серпня, 2019 | Hits:1477

Хто найбільший забрудник області? Чи загрожує Сумщині сміттє...

На хабарі попався голова села на Краснопільщині

05 серпня, 2019 | Hits:937

Про це інформує прокуратура Сумської області. ...

Охтирську лікарню, в якій впала стеля, поспішали здати до виборів

01 серпня, 2019 | Hits:836

Таке припущення, зважаючи на всі недопрацювання, які є в при...

Через погану дорогу може закритися одна з найбільших молочних ферм на Білопільщині

17 липня, 2019 | Hits:1238

Молоковози відмовилися по бездоріжжю приїздити по молоко до ...

Екологи виявили порушення на сумському водоканалі

03 липня, 2019 | Hits:996

Державна екологічна інспекція у Сумській області провела пла...

Реформи

Медіаграмотність у студентському середовищі

10 вересня, 2019 | Hits:204

На сьогодні український медіа-простір вразливий до впливу дв...

Роздавання "чортів" та 100 днів роботи президента: які повноваження місцевої та центральної влади

29 серпня, 2019 | Hits:489

Перші сто днів роботи президента Володимира Зеленського. Обг...

Першу сучасну амбулаторію відкрили в Сумській області

06 серпня, 2019 | Hits:1609

Працюватиме вона в селі Бездрик Сумського району...

Особливості освітньої реформи на Сумщині

31 липня, 2019 | Hits:706

Як у Сумській області впроваджується освітня реформа? Позити...

Коли місцеві вибори та що буде з децентралізацією на Сумщині? Прогнози експертів

30 липня, 2019 | Hits:1002

Децентралізація на Сумщині. Як втілюється реформа та які вже...

Що з реформами на Сумщині? Успіхи та невдачі їх впровадження в регіоні

29 липня, 2019 | Hits:759

4 роки реформ: підсумки, що вже зробили, та який вектор можн...

Громади

Кому гарбуза? Чернеччина запрошує на фестиваль гарбузів

11 вересня, 2019 | Hits:454

14 вересня у Чернеччинській громаді Охтирського району пройд...

Село на Сумщині стало призером конкурсу "Неймовірні села україни"

11 вересня, 2019 | Hits:310

Експертна рада ІV Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села ...

Нове акушеро-гінекологічне відділення відкрили в Тростянці

08 вересня, 2019 | Hits:212

Про це повідомляє прес-служба Тростянецької міської ради.&nb...

Гойдалки хенд-мейд: як у громаді на Сумщині власноруч зробили дитячий майданчик

22 серпня, 2019 | Hits:1569

У цьому матеріалі ви не прочитаєте неймовірної історії про с...

Наймасштабніший рок-фестиваль Сумщини збирає охочих цими вихідними в Тростянецькій громаді

09 серпня, 2019 | Hits:598

9-11 серпня відбудеться Схід-рок в Тростянці. ...

Цієї осені запрацює нова амбулаторія Степанівської ОТГ

06 серпня, 2019 | Hits:1616

Сьогодні урочисто відкрили новозбудовану амбулаторію у смт.С...

Новини

Ми у соцмережах

Про нас

СпецКором може стати кожен. Повідомляйте про події та проблеми, знімайте відео і створюйте новини разом із нами! Долучайтеся до команди професіоналів!

Лічильники

Контакти