Що з реформами на Сумщині? Успіхи та невдачі їх впровадження в регіоні

4 роки реформ: підсумки, що вже зробили, та який вектор можна спрогнозувати у зв'язку з оновленням влади в Україні.
Це обговорили гості студії Анни Валевської експерт з політології Віктор Бобиренко та реадник із питань регіонального розвитку Сумського відокремленого підрозділу Установи "Центр розвитку місцевого самоврядування" Григорій Стариков.
Віктор Бобиренко: Якщо взяти попередні роки, то спроби реформування були ще при Ющенку. Згадаємо тут освітню реформу. Але по великому рахунку реформ не було 20-ть із чимось років. Вони всі почалися спочатку за Уряду Яценюка, а тоді Гройсмана. Не всі вони були успішними. Але люди не помітили, що за ціі 4 роки зроблено було стільки, скільки не було зроблено всіма попередніми роками. Мабуть, найбільш провальна судова реформа. Але була реформована армія. Вона також недореформована. Там потрібно пер за все міняти систему відносин, бо поки в нашій армії - "ти начальнік - я дурак". Але принаймні вона переозброїлася. У нас жодна реформа не доведена до кінця. Медична реформа вже зайшла до самих лікарів та персоналу, адже вони побачили конкретні зміни. .. І команді Зеленського ці реформи доведеться завершувати. І це буде багато бонусів, адже за невдачі реформ отримував не він, а тепер він скаже "я великий, могучий, я це зробив"...
Григорій Стариков: Будь-які зміни - це супротив. Тому потрібно комунікувати. Розповідати, що це буде краще, але результат можна побачити через деякий час лише, а не одразу. Тому реформи вимагають нормального комунікаційного супроводу. Люди повинні розуміти, що відбувається, тому що незнання породжує агресію. Найуспішніша реформа - це децентралізація. Попри супротив, який зазнала, медична реформа також її можна назвати в топі найуспішніших.