Сумський новинний портал «СпецКор»

  • |
  • |
  • Сотні зірок над Сумщиною: де та як споглядати потужний зорепад

Сотні зірок над Сумщиною: де та як споглядати потужний зорепад

СпецКор | 2017-08-12 12:10:00 | 2356

Сьогодні вночі обіцяють найбільш захоплюючий зорепад року – Персеїди. В середньому очікується близько 100 метеорів за годину. Про це «СпецКору» розповів учасник сумського клубу астрономів-аматорів Володимир Сулим.

Коли очікувати?

Пік метеорних потоків припадає на 20:00, тож сумчанам радять спостерігати за небом одразу після настання темряви. Триватиме зорепад до світанку.

Після 22:20 буде дещо заважати Місяць, що саме сходить у цей час. Проте найяскравіші метеори все одно будуть помітні. Побачити сильний метеорний дощ можна буде і в ніч на неділю, щоправда він буде дещо менший, ніж сьогоднішній. Загалом же "серпневі зорепади" триватимуть до 24-го числа цього місяця.

Володимр Сулим, учасник клубу астрономів-аматорів

Де та як побачити зорепад?

Для спостереження Персеїд не потрібні ніякі астрономічні прилади, тому насолодитися нічним видовищем може будь-хто. Мінімальні вимоги до спостерігача – обрати найменш штучно освітлене місце з якнайбільшим оглядом неба. Особливість метеорного потоку в тому, що куди б ви не дивилися – шанс побачити метеор Персеїд є завжди, але якщо дивитися в сторону радіанту – ділянки неба, з якої метеори «вилітають» - можна побачити ще більше спалахуючих метеорних частинок. Знаходиться радіант над сузір’ям Персея та між Касіопеєю і Візничим.

 

Чому зорі падають?

Метеорний дощ Персеїд відбувається щороку, коли Земля проходить через орбіту комети Свіфта—Туттля. Ядро комети сягає близько 26 кілометрів. Останнє зближення з Землею було у 1992 році, а наступне очікують у 2126 році. Хоч комета і наближається до Землі лише один раз на 133 роки, але через її хвіст наша планета проходить щороку. І саме уламки породи, що вилетіли з ядра цієї комети, потрапляючи до атмосфери Землі, спалахують у ній, наче зірки. З’являються вони поблизу сузір’я Персея, через що і отримали таку назву – Персеїди.

Loading...

Читайте також

Коментувати

0|коментарів

    2356