Сумський новинний портал «СпецКор»

  • |
  • |
  • «Треба думати не тільки про гроші» - замміністра аграрної політики відвідала Сумщину

«Треба думати не тільки про гроші» - замміністра аграрної політики відвідала Сумщину

СпецКор | 2017-08-12 16:15:29 | 815

В Сумському національному аграрному університеті презентували програму для розвитку сільського господарства області - «Господар». У пілотному проекті візьмуть участь 20 господарств Сумщини.

Ціль ініціативи зробити український продукт максимально якісним та конкурентоспроможним. Про що слід пам’ятати, аби дотримуватися стандартів та як виправити свої помилки під час організації фермерства і має навчити програма.

Україна не є окремою планетою. Ми є частиною глобального світу, так званого, «глобального села» під назвою Земля. І є частиною загальних ланцюгів виробництва, переробки, споживання, тому потрібно і на рівні Міністерства, і на рівні областей чи районів вибудовувати аграрну політику пам’ятаючи про це. Більше того, потрібно давати зрозуміти фермеру, що це зайняття комплексне. Орієнтуватися треба не лише на гроші та прибуток , а і на якість своєї продукції та відновлювання ресурсу, який ми використовуємо під час вирощування сировини.

Ольга Трофімцева, заступник міністра України аграрної політики із питань євроінтеграції

Частиною проекту є проходження оцінки програмою RISE.  Вона дозволяє отримати аналіз стану конкретного фермерського господарства та виявити проблемні сфери на які раніше підприємець, можливо, не звертав уваги.

Наша мета покращувати якість життя та сприяти здоровому майбутньому наших споживачів. спільнот, оточуючого середовища. Ми прагнемо виробляти продукцію найвищої якості, а для цього і сировина має ти якомога кращою. Можна надати дотацію, вплинути на кілька врожаїв, а можна забезпечити довготривалу підтримку аграрної галузі та подбати про майбутнє. Це і має зробити наш новий спільний проект.

Володимир Співак, директор з корпоративних комунікацій та зв’язків із громадськістю Nestle Україна

На Сумщині проект підтримують усі основні складові, які потрібні для його повноцінного розвитку, зазначив заступник голови ОДА Микола Підопригора. Це влада, освіта, Уряд та бізнес. Такий тандем, на думку Миколи Івановича, і повинен привести до успіху.

Важливу роль у цьому проекті має відігравати саме освіта, впевнений ректор СНАУ, тож вони долучилися до його реалізації у якості консультантів проекту.

Дуже важливо мати достатню кількість висококваліфікованих спеціалістів з проведення оцінки не тільки серед викладачів, але і серед студентів. Тому, імплементація програми RISE до навчального процесу буде наповнювати галузь кваліфікованими спеціалістами, які впроваджуватимуть у реальність принципи сталого господарювання і дотримуватись світових агроекологічних вимог виробництва.

Володимир Ладика, ректор Сумського національного аграрного університету

Основна ціль програми, яку презентували у Сумах, ознайомити фермерів із умовами ведення бізнесу та шляхами експорту продукції. Більше того, саме завдяки такому алгоритму дій зробити український продукт брендовим. Аби він міг продаватися та був на перших позиціях світового ринку.

Loading...

Читайте також

Коментувати

0|коментарів

    815