Сумський новинний портал «СпецКор»

  • |
  • |
  • Відновлюють зруйновані стіни та руйнують стіни між людьми на Сумщині

Відновлюють зруйновані стіни та руйнують стіни між людьми на Сумщині

СпецКор | 2017-06-16 16:45:00 | 735

Замість того, аби відпочивати влітку, студенти та молодь (переважно із західної України) взялися за ремонти. Лад наводять у помешканнях малозабезпечених сімей по всій країні. І так уже третій рік поспіль. Зараз більшість працює на сході, там відбудовують зруйноване бойовими діями житло. Утім, цього року дісталися й до Сумщини. 

У Конотопі відбудовчий табір "Будуємо Україну разом" (БУР) уперше. Міська влада познайомилася із таким благодійним проектом ще взимку цього року. Відтоді й почалася їхня спільна робота.

Ми кинули клич по місту, хто б із малозабезпечених сімей, родин атовців, інших, які опинилися у скруті, хотів би покращити свої житлові умови. Усього надійшло близько 40 заявок. Із них комісія обрала 15, а з цих спільно із координаторами табору "БУР" обрали три

Венедикт Яроцький, керуючий справами Конотопського міськвиконкому 

Серед обраних: помешкання матері, яка виховує двох доньок, в однієї з яких ДЦП; ремонт у квартирі багатодітної родини та оновлення даху. 

24-річний електрик із Новоград-Волинського (Житомирська область) за головного у ремонтній бригаді, яка лагодить помешкання родині Кондратьєвих. 

Ми відвели окрему територію, так як по площі це нам було можливо, окрему кімнату, щоб можна було приймати душ і туалет. Закрили прохід мід кімнатами та за рахунок цього зробили ванну кімнату

Володимир Франт, інженер-електрик 

Женя у зв’язку з тим, що вона погано ходить, то вона ходила на відеречко. Це було дуже незручно, адже дівчина уже доросла. Коли дізналися, що у нас зроблять зручності у домі, то донька навіть плакала, так зраділа, що нарешті буде туалет. Самотужки ми б, мабуть, ніколи цього ремонту не зробили. У нас усі кошти ідуть на лікування Жені

Алла Кондратьєва, власниця дому

Усі будматеріали закуплені за кошти благодійників, яких шукають в Інтернеті. Для родин ремонт абсолютно безкоштовний. Спеціалістів із двох десятків учасників відбудовчого табору одиниці. Більшість – це студенти-гуманітарії. Дехто вперше береться за шпателі чи пензлики. 

Є серед учасників відбудовчого табору й іноземці. Так, зокрема, студент із Нью-Йорку Ден Кеплан в Україні вперше. Розповідає, вже встиг облюбувати національну кушню та навіть вивчити назви деяких українських страв: "вареники, сало, борщ".  

Квартира багатодітної родини Юрків – ще один об’єкт, над яким трудяться у Конотопі. У двокімнатній квартирі мешкає пенсіонерка, двоє її дорослих онуків та троє малолітніх правнуків.

Зробити ремонт їм також самим було б важко. Тепер же залюбки допомагають студентам-волонтерам.

Окрім того, що ми працюємо, у нас є дуже важливий аспект нашої діяльності. Ми маємо допомагати дітям соціалізуватися, розмовляти з ними і гратися. Тобто це ще й психологічна та педагогічна функція

Андрій Волошин, студент із Полтави

Оселився відбудовчий табір у наметовому містечку. Хоча міська влада запропонувала їм будинок для проживання. Також на себе місто взяло зобов'язання годувати учасників табору та влаштовувати їм дозвілля. Тож кожен день у "бурівців" розписаний погодинно. У першій половині дня – робота, далі – культурно-розважальний відпочинок.

Як тільки ми приїжджаємо в місто ми намагаємося , щоб волонтери могли дізнатися про це місто, це екскурсії, походи в музеї і подібні речі. А далі багато заходів як на зближення і з місцевою молоддю, так і на розвиток волонтерів

Олексій Сапига, співкоординатор відбудовчого табору "БУР"

Подібні групи студентів працюють на сході України та Коломиї. Починався проект саме із відбудови міст, інфраструктуру яких знищила війна. Далі ж роз'їхалися по всій Україні. Зізнаються, головна проблема, з якою стикаються, подорожуючи країною, це людська байдужість. Боротися з нею вирішили пензликами та фарбою. У кожному місті будівельники-ентузіасти працюють ще й над облаштуванням громадського простору. Щоб перехожі, дивлячись на них, і собі заражалися небайдужістю до міста, в якому живуть. 

У Конотопі студенти відбудовують ще й пляж та майданчик для паркуру. 

Loading...

Читайте також

Коментувати

0|коментарів

    735