Паспорт чи нерви. Що треба пройти, аби отримати біометричний паспорт у Сумах?

Паспорт чи нерви. Що треба пройти, аби отримати біометричний паспорт у Сумах?

Закордонний паспорт це не лише можливість виїхати з країни, побачити нові міста, культури, познайомитися зі світом і народами. Біометричний паспорт – це чудова перевірка на людяність, стресостійкість та винахідливість. Як отримати документ у Сумах, скільки грошей та часу доведеться витратити та чим окрім кави доведеться запастись, читайте далі у матеріалі.

Якщо комусь здається, що розповіді про метрові черги для отримання закордонного паспорту нового зразка – це жарт або вигадка, ви просто його не отримували. Щоб здати документи і через місяць або два отримати паспорт, потрібно запастися найголовнішим – терпінням. 

Подружжя сумчан Ірина та Сашко чергу на закордонний паспорт зайняли з 5-ї години ранку і уже були шості. Почитавши не одну сторінку форумів, молоде подружжя було готове «воювати» за мрію, тому взяли з собою термос з кавою, пиріжки та одягнули теплі куртки. Розповідають, цього літа відсвяткували своє весілля і на подаровані гроші вирішили з’їздити у відпустку. Оскільки ніхто із них ще не покидав простори рідної країни, їхати зібралися до столиці кохання та теплих круасанів – Парижу. 

Я подала електронну заявку на Холодногірській, але там найближча дата – 22 вересня. Ми так порахували, що для нас це дуже пізно і вирішили змарнувати день, але все таки подати  заявку у ЦНАПі. Проте тут черга не менша. Востаннє світанок зустрічали на випускному у школі, а тепер у черзі за закордонним паспортом. Романтика :)

сумчанка Ірина Сахно 

img 20170909 052128

Таких як Ірина і Сашко у черзі близько тридцяти людей. Це при тому, що відділення, яке приймає документи починає працювати з 8-ї години ранку. Проте люди починають сходитися з 4-ї, аби бути першими і потім не стояти  черзі до заходу сонця. 

Загалом, у Сумах отримати закордонний паспорт можна за 5-ма адресами, повідомили «СпецКору» у прес-службі управління ДМС у Сумській області. 

Де отримати біометричний закордонний паспорт у Сумах:

-Ковпаківський районний відділ ДМС України на вулиці Нижньохолодногірська, 8.

-Зарічний районний відділ ДМС України на вулиці Білопільський шлях, 24.

-Сумський районний сектор на вулиці Кузнечна, 2.

-Паспортний сервіс на Покровській площі, 11.

-ЦНАП на вулиці Горького, 21. 

Закордонний паспорт в ЦНАПі

Приймати громадян у ЦНАПі в обласному центрі розпочали з 31 серпня. Там діє електронна черга, а талони видаються через термінал. За інформацією міської ради, відвідувачів обслуговують п’ятеро фахівців. Проте самі містяни жаліються, замість обіцяних п’яти спеціалістів з людьми працюють у кращому випадку четверо, і лише двоє із них приймають документи на біометричний паспорт. 

Два дні – саме стільки мені знадобилося часу, щоб здати документи. Спочатку день я витратила для того, щоб пройти консультацію. Там звичайно вийшло все швидко, максимум година. А ось наступний день був для мене просто як кошмар. Щоб взяти талон в електронній черзі спочатку потрібно вистояти звичайну чергу під будівлею. Я прийшла до ЦНАПа о 6:30 і була у списку 17-а. О 8-й годині відкрився центр і люди купою побігли брати талони. Дякуючи ініціативним громадянам, які вели список під будівлею, всі не переплутались та взяли свої талони. Далі очікування. Система запрацювала лише о 9-й годині, тоді зайшли перші два клієнти. До 13-ї години дня працівникам ЦНАПу вдалося відпустити до 20 людей. А за 12 годин їх роботи – документи здали 45 людей.

студентка Марина Щербак

img 20170908 074529

За словами сумчанки, неймовірна черга у коридорі ЦНАПу утворюється через три причини. По-перше, самі працівники ще не зовсім налагодили механізм роботи та свою майстерність. По-друге, через занадто великий потік людей система постійно висне. На обслуговування однієї людини йде від 20 хвилин і до години. По-третє, приймають сумчан лише дві людини, а отримати паспорт хочуть у 20 разів більше. 

Як отримати паспорт? Покрокова інструкція:

1.Пройти консультацію 

У ЦНАПі на першому поверсі вам дадуть електронний талон до фахівця (зазвичай це може бути 2-й або 3-й кабінет на першому поверсі). На табло висвітиться номер вашого талону, кабінет і місце оператора. Фахівець перевірить у вас наявність документів та дасть квитанцію для оплати. Сама консультація триває не більше 5 хвилин. 

2.Заплатити за паспорт

Оплатити виготовлення паспорта можна у будь-якому банку. Головне, платити від імені людини, яка оформляє паспорт.

img 20170908 112312

3.Зареєструватися в електронній черзі 

ЦНАП на вул. Горького, 21 у Сумах працює з 8-ї години ранку. Якщо ви хочете хоча б до обіду встигнути та віддати свої документи, вам доведеться прокинутись раненько, прийти, зайняти чергу та вистояти як мінімум 3 години. Там вам дадуть талон у електронну чергу. Видається він на кожну людини окремо. Щоб взяти талон потрібний паспорт та квитанція.

цнап

4.Подати документи 

З собою візьміть: - паспорт (2 копії усіх сторінок документу); - оригінал індикаційного коду; - закордонний паспорт старий (якщо він є); - квитанцію про оплату. 

івів

5.Забрати готовий закордонний паспорт

Через велику кількість бажаючих отримати закордонний паспорт нового зразка терміновий паспорт робиться близько місяця (мають його готувати протягом 7 робочих днів), а звичайна заявка оформляється до 2 місяців (в ідеалі готується за 20 робочих днів). 

Сумчанин Владислав, який уже отримав паспорт та пригадує черги як у кошмарному сні, говорить, головне, про що необхідно пам’ятати – це те, що електронна черга не запам’ятовує вас і якщо ви кудись відлучилися та пропустили свою чергу, талон уже буде не дійсним і ніхто вас не пропустить. 

Дуже погано, що у талонах немає часу, не зрозуміло скільки доведеться сидіти під кабінетом і чекати. Я на чергу витратив 2 дні. Перший раз коли отримав талон, викликали терміново на роботу, а коли повернувся – людина, яка займала за мною пішла відносити документи. Тому довелося займати чергу наступного дня. Так за два дні я простояв у черзі за паспортом майже 12 годин. І коли нарешті заходиш до кабінету подавати документи, уже не думаєш про те, яке фото в результаті вийде та чи гарний підпис ти поставив. Єдине, що крутиться в такий момент в голові фраза «I did it»!

житель Сум Владислав Приходько 

img 20170908 112254

Як зазначають фахівці, черги в обласному центрі на отримання закордонного паспорту створюють самі сумчани. Із запровадження безвізу закордонні паспорти кинулися робити усі. Навіть ті, хто найближчим часом не планує їхати у Європу, а роблять їх про всяк випадок. Тож аби уникнути метрових черг жителям Сум радять зачекати ще декілька місяців доки зникне ажіотаж, або ж подавати заяви не за місцем прописки. Зробити це можна як в будь-якому райцентрі області, так і за його межами. Наприклад, подати заяву можна навіть в іншій області, якщо там ви перебуватимете до моменту отримання документу. 

Де приймають документи на закордонний паспорт на Сумщині:

 • Білопільський районний сектор (м. Білопілля, вул. Старопутивльська, 75)
 • Буринський районний сектор (м. Буринь, вул. Дем`яна Бідного, 2-а)
 • Великописарівський районний сектор (смт. Велика Писарівка, вул. Незалежності, 10)
 • Глухівський міський відділ (м. Глухів, вул. Спаська, 34)
 • Зарічний районний відділ у м. Суми (м. Суми, вул. Білопільський шлях, 24)
 • Ковпаківський районний відділ у м. Суми (м. Суми, вул. Нижньохолодногірська, 8)
 • Конотопський міський відділ (м. Конотоп, вул. Генерала Тхора, 26)
 • Краснопільський районний сектор (смт. Краснопілля, вул. Мезенівська, 1)
 • Кролевецький районний сектор (м. Кролевець, вул. Грушевського, 21)
 • Лебединський міський сектор (м. Лебедин, вул. Героїв Майдану, 23)
 • Липоводолинський районний сектор (смт. Липова Долина, вул. Полтавська, 14)
 • Недригайлівський районний сектор (смт. Недригайлів, вул. Незалежності, 17)
 • Охтирський міський сектор (м. Охтирка, вул. Незалежності, 29)
 • Путивльський районний сектор (м. Путивль, вул. Іоанна Путивльського, 42)
 • Роменський міський відділ (м. Ромни, вул. Коржівська, 107)
 • Середино-Будський районний сектор (смт. Середина-Буда, вул. Центральна, 25)
 • Сумський районний відділ (м. Суми, вул. Кузнечна, 2)
 • Тростянецький районний сектор (м. Тростянець, вул. Миру, 2)
 • Шосткинський міський відділ (м. Шостка, вул. Українська, 49)
 • Ямпільський районний сектор (смт. Ямпіль, вул. Спасо-Преображенська, 15)

pasport de i za skilky zrobyty

Нагадаємо, термін дії біометричних паспортів - 10 років, як у звичайного закордонного паспорта. Дітям видається він на 4 роки. Громадяни України можуть мати два паспорти. Під час оформлення біометричного закордонного паспорта старий закордонний паспорт, у якого термін дії ще не закінчився, здавати не обов’язково.

За останньою інформаціє ЗМІ, на початок вересня з моменту набуття чинності безвізового режиму між Україною та Євросоюзом держпідприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» з виготовлення цінних паперів» отримало понад 1 млн. заявок на виготовлення біометричних паспортів, з яких на сьогодні надруковано вже близько 770 тис.

 

По темі

вгору

Події

Сумського митника спіймали на хабарі

23 квітня, 2018 | Hits:174

Схему отримання хабара викрили представники Прокуратури Сумс...

Стартує телепроект "Свідома молодь Сумщини"

23 квітня, 2018 | Hits:229

"Спецкор" спільно з "Відіконом", управлінням молоді та спорт...

Сумський 15 батальйон святкує день народження

23 квітня, 2018 | Hits:248

На урочистості з нагоди 4 річниці створення 15 батальйону зі...

Вітер повалив білборд у Сумах

22 квітня, 2018 | Hits:650

Стрімкі пориви вітру призвели до руйнування білборду. ...

Події тижня: як корисно та цікаво провести час у Сумах?

22 квітня, 2018 | Hits:84

Спецкор зробив для вас підбірку найцікавіших подій та заході...

Маленьких сумчан вчили рятувальній справі

22 квітня, 2018 | Hits:105

На базі Сумського міжрегіонального вищого професійного учили...

Проблеми

Допоможіть хлопчику із Нижньої Сироватки врятувати ногу

01 квітня, 2018 | Hits:8038

"Хочу грати у футбол, а не сидіти на лаві вболівальників". Т...

Чи буде Сумщина з врожаєм?

25 лютого, 2018 | Hits:681

Інформацію про стан посівів озимих сортів розповів під час з...

Не платиш аліменти – за кордон ні ногою: інформація для сумчан

21 лютого, 2018 | Hits:1828

У 2018 році почали діяти зміни щодо виплати аліментів. Зокре...

Стерилізація собак у Сумах: турбота про містян чи чергове набивання гаманців чиновників?

21 лютого, 2018 | Hits:737

Останнім часом сумчани все частіше обурюються ставленням міс...

Сумські аграрії створюють банк крові для екстрених ситуацій

13 лютого, 2018 | Hits:622

Ініціатором створення такого запасу виступив голова Асоціаці...

Сумська спортсменка в комі після ДТП

10 лютого, 2018 | Hits:6545

9 лютого на пішоходному переході на вулиці Роменській спортс...

Реформи

Олександр Хоруженко: нові задачі створення ОТГ та формування районів

19 квітня, 2018 | Hits:102

До осені - максимальна допомога у об'єднанні на засадах добр...

Соціальна допомога - газетами

06 квітня, 2018 | Hits:365

Голова Сумської РДА вирішив допомогти соціально незахищеним ...

Гроші на «прозорі офіси» отримає Сумщина

29 березня, 2018 | Hits:333

Кабінет Міністрів України затвердив розподіл субвенції з дер...

Сумщина сьома в Україні за спроможністю громад

16 березня, 2018 | Hits:398

Мінрегіон оприлюднив березневий рейтинг областей щодо формув...

Громади Сумщини готуються створювати сучасні ЦНАПи

13 березня, 2018 | Hits:509

12 березня 2018 року представники громад Сумщини взяли участ...

Ще 5 стратегій розвитку отримають ОТГ на Сумщині

30 січня, 2018 | Hits:1099

До першої п’ятірки громад Сумської області, які вже затверди...

Громади

Найбільш енергоефективною адмінбудівлею в Україні стане на Сумщині

17 березня, 2018 | Hits:1071

У березні в Миколаївській ОТГ (Білопільського району) на Сум...

Вибори у першій ОТГ на Роменщині відбудуться 29 квітня

19 лютого, 2018 | Hits:658

Андріяшівська сільська ОТГ Роменського району буде однією з ...

Перший в області сучасний ЦНАП відкрили в Краснопільській громаді

15 лютого, 2018 | Hits:2082

Його послугами буде користуватися більше 16 тисяч мешканців ...

Радіостудія міста Ромни шукає головного редактора

13 лютого, 2018 | Hits:570

Засновники радіостудії "Ромен" шукають головного редактора т...

Сто років відзначила жителька Білопільщини

06 лютого, 2018 | Hits:870

Жителька села  Миколаївка-Тернівська Сергіївської сільс...

Чим вражали аматори сцени у другий день пісенного конкурсу Сумського району

05 лютого, 2018 | Hits:1091

Головний пісенний фестиваль Сумського району "Хліборобська п...

Новини

Ми у соцмережах

Про нас

СпецКором може стати кожен. Повідомляйте про події та проблеми, знімайте відео і створюйте новини разом із нами! Долучайтеся до команди професіоналів!

Лічильники

Контакти