Сумщина обігнала західняків за обсягами україномовного контенту

Сумщина обігнала західняків за обсягами україномовного контенту

У всеукраїнському рейтингу Сумська область посіла 4 місце, залишивши попереду лише Тернопільську, Рівненську та Івано-Франківську області. 

 

Новину про це на своїй сторінці у Фейсбуці поширила Лариса Якубенко, представник Нацради з питань телебачення та радіомовлення на Сумщині. 

mfdkfjbjmg 

Обсяг пісень українською мовою в ефірі місцевих та регіональних радіостанцій Сумщини за І півріччя склав 58%. Згідно Закону "Про телебачення і радіомовлення" україномовнної музики має бути не менше 25%. 

Такі показники обумовлені декількома факторами. По-перше, СЛОБОДА ФМ з самого початку свого заснування давала україномовний пісенний контент. По-друге, ДІВА-РАДІО минулого року ще до прийняття рішення про квоти стало ставити в ротацію україномовні пісні і працювати під гаслом "Слухай своє, слухай українське! (за що велика шана керівнику ТРО Nataliya BratushkaОлександр Качанов та всьому колективу). По-третє, міській голова Конотопу з самого початку своєї каденції став наполягати на трансляції україномовних пісень на місцевому радіо (ТРО "ВЕЖА"). І взагалі, керівники місцевих радіостанцій відповідально поставилися до цього питанння. Я вдячна їм за громадянську позицію

представник Нацради Лариса Якубенко

fdsvsgbhsmn

Маючи 58% україномовного контенту на радіостанціях, Сумська область випередила західні області: Львівську, Миколаївську та Волинську. При цьому обсяг передач українською мовою склав 87%. Це середні показники по Україні. Для порівняння, у Волинській, Рівненській та Чернівецькій областях обсяг україномовних програм склав 100%. А найменше - в Донецькій та Херсонській, відповідно 67% та 66%. 

При цьому на Сумщині не зафіксували жодного порушення законодавства квоти на радіо. Для прикладу, найбільше недотримання норм закону помітили на радіостанціях у Києві, Харківській, Одеській, Луганській областях. Усього за рік мовники України сплатили майже 640 тисяч гривень штрафу за подібні порушення.

До слова, з листопада цього року квоти на українські пісні складуть 30%. 

вгору

Новини

Ми у соцмережах

Про нас

СпецКором може стати кожен. Повідомляйте про події та проблеми, знімайте відео і створюйте новини разом із нами! Долучайтеся до команди професіоналів!

Контакти