Топ-5 книг, які варто прочитати цієї осені

Топ-5 книг, які варто прочитати цієї осені

Закутатись у теплу ковдру, взяти чашку зі смачним чаєм та зануритись у неймовірний світ книг. Саме це рекомендує робити сумчанам цієї осені працівниця Сумської бібліотеки Марина Калантай. За її словами, головне, щоб врятуватися від осінньої депресії і холоду, книгу варто обрати по душі. І не боятися починати нову, якщо ця «не йде».  

1.«Велика маленька брехня», Ліян Моріарті

96b6e7525d1a03

Блискучий роман про колишніх чоловіків, дружин, матерів і дочок, про шкільний скандал і про маленьку брехню, яка може стати смертельною. Читається легко і цікаво.

Всю книгу автор розповідає, що сталося на благодійній вікторині в школі! Хтось когось убив, але хто і кого взагалі не зрозуміло. Всю книгу переймаються за головних героїнь, намагаються зрозуміти кого-ж все-таки вбили.

«З біса добра книжка. Смішна і страшна» Стівен Кінг.

 

2. «Руїни Бога» Кейт Аткінсон

bbefc67 10

«Руїни бога» - це сиквел роману «Життя за життям», який прекрасна письменниця Кейт Аткінсон присвятила молодшому братові Урсули Тедді.

Це драматична історія майбутнього поета, героїчного льотчика, батька і турботливого дідуся, який пережив війну і бачив багато такого, що не передається словами. Однак в остаточному підсумку виявиться, що всі військові перипетії, через які пройшов Тедді, і близько не порівняти до тих проблем, які очікують його в майбутньому.

 

3.«Дар Гумбольдта» Сол Беллоу

dar gumboldta 1

Роман «Дар Гумбольдта» здобув Пулітцерівську премію, а через рік його автор, відомий американський письменник Сол Беллоу (Соломон Бєлоус) став Нобелівським лауреатом. За обсягом роман не маленький, але прочитати його варто, а особливо тим, у кого є схильність до роздумів і самоаналізу.

В центрі твору роздуми про себе, бунт, вибух свідомості. Герой доходить до точки невідворотності, потім здійснює вчинок, який вирішує його подальшу долю.

Сол Беллоу своєрідний письменник, його герої завжди випадають з реальності, вони начебто живуть в ній, але завжди вступають в конфлікт за своє існування. Це наче соціальне маскування, яке розкривається оточенням і в результаті герой ламається.

 

4.«Фірма» Джон Грішем

обзор7

Це уже друга книга Джона Грішема, яка принесла йому світову славу та зробила з нього одного з найпопулярніших авторів в жанрі «юридичних трилерів». І не дивно, бо Грішем теж за освітою юрист, а хто ж як не знавець своєї справи, створить книгу, яка захопить мільйони читачів.

Сюжет книги побудований на молодому та перспективному випускнику Гарвардського університету Мітчу Макдіру. Він отримує три запрошення на роботу. Але обирає фірму, про яку ніхто ніколи не чув. Чому ж?

Йому обіцяють велику заробітну плату, виплату кредиту за навчання, допомогу в організації позики на будинок, відпочинок на островах, які належать фірмі, всі соціальні гарантії, новенький BMW… Однак, як всім відомо, безкоштовний сир буває тільки в мишоловці.

 

5. «Прислуга» Кетрін Стокетт

j690198 1382016565

Роман настільки потужний, що може стати одним з найбільш значущих в літературі з часів «Убити пересмішника» Гарпер Лі. Герої книги живуть в штаті Міссісіпі, де й сама авторка книги Кетрін Стокетт народилась, тож вона володіє прекрасною мовою та певними діалектами, які можна почути тільки на півдні Америки.

Сама книга поєднує у собі долі різних жінок, яких об’єднує загострене відчуття справедливості та непереборне прагнення до змін у своєму житті. Міс Скітер — молода дівчина, яка тільки закінчила коледж і хоче стати письменницею. Їй вдається влаштуватися в місцеву газету та вести колонку про домашнє господарство. З часом в неї з’являється можливість написати книгу про те, що коїться на Півдні Америки (про життя чорношкірих служниць, про те, як до них відносяться білі та навпаки). Залишається тільки взяти інтерв’ю в Ейбілін та Мінні.

Ейбілін — чорношкіра мудра служниця, яка виховала сімнадцятьох білих дітей, але втратила єдиного сина. Мінні — теж чорношкіра служниця, яка через свою зухвалість втратила не одну роботу. Вони разом пишуть свою таємну книгу про нелегку долю тогочасного життя і не знають, чи вдасться їй колись побачити світ.

За книгою знятий кінофільм, який також варто подивитися.

4daded3dee993e32081f22e36b406fea

вгору

Новини

Ми у соцмережах

Про нас

СпецКором може стати кожен. Повідомляйте про події та проблеми, знімайте відео і створюйте новини разом із нами! Долучайтеся до команди професіоналів!

Контакти