Вода, яка лікує душу й тіло. Цілющі джерела на Сумщині

Вода, яка лікує душу й тіло. Цілющі джерела на Сумщині

Чернечі джерела знаходяться на виїзді із Глухова в напрямку Шостки. 

Цілющою сили цим купальням надає ікона Пресвятої Богородиці "Смоленська". За переказами місцевих, у часи, коли мешканців Глухова косила холера, священнослужителі обійшли з іконою тричі місто, і недуга відступила. Образ цієї ікони нині знаходиться на возвишеному хресті, під неї - молитва до Богородиці. 

20170901 140323 copy

Із історії самої ж ікони відомо те, що до Росії вона потрапила з Греції. Візантійський імператор Костянтин ІХ Мономах благословив нею в дорогу свою доньку Анну, яка згодом стала дружиною Всеволода Ярославовича. Ікона стала родовою святинею руських князів, символом близькості Константинополя та Русі. Князь Всеволод приніс святиню із Чернігова до Смоленська, там же й заклав храм Успіння Пресвятої Богородиці.  З численних чудес, що відбулися від цієї ікони, особливо чудово позбавлення Смоленська від татар. У 1239 році під час навали на російську землю полчищ Батия, один із загонів ворога відправився до Смоленська. Жителі міста, бачачи неминучу загибель і не маючи можливості відобразити грізного ворога, звернулися з гарячою молитвою до Богородиці. Богоматір почула їхні молитви і дарувала порятунок місту заради Своєї ікони «Одигітрії». 

20170901 135914

Чернечі купальні - це цілий комплекс джерел із проточною водою. Передбачені місця для дітей, дорослих, у закритому приміщенні для зимового купання та під відкритим небом.

20170901 135943

У теплу пору, за словами місцевого священника, сюди приїздить багато людей, цілими родинами. Цілюща вода та молитва Пресвятій Богородиці позбавляє від усіх недуг, зміцнює тіло та душу. Поруч - церква, де можна помолитися та поставити свічку за здоров'я. 

20170901 140014

Купальні мають зручне розташування. Водночас їх легко знайти біля траси, адже з дороги вже видніється баня церкви. З іншого боку - гул машин та пил від проїжджої частини не доходить до цього місця.

Є тут і свої правила:

1. Зовнішній вигляд має відповідати Святому місцю, а не пляжу

2. Не курити на території купалень.

3. Воду набирати із джерела ковшиком.

4. Не можна полювати, адже це територія заповідника.

5. Заборонено вигулювати собак.

6. Не смітити і зберігати тишу. 

 

вгору

Новини

Ми у соцмережах

Про нас

СпецКором може стати кожен. Повідомляйте про події та проблеми, знімайте відео і створюйте новини разом із нами! Долучайтеся до команди професіоналів!

Контакти