Монастир у тюрмі. Місця на Сумщині, які дивують

Для того, аби гарно відпочити та отримати естетичне задоволення від побаченого, не потрібно їхати в іншу країну. Більше того, щось цікаве можна знайти і на теренах своєї області. "СпецКор" зібрав місця, які поєднують у собі дивовижний вигляд та неймовірну історію.
1. Шелехівське озеро у селі Межиріч
За словами вчених, водойма у Лебединському районі сформувалася ще у льодовиковий період, тому до сьогоднішнього дня зберігає свою прохолоду навіть улітку. Розкинулося озеро на території 7 гектарів.
Доїхати до нього простіше автомобілем. Знаходиться озеро за 15 кілометрів від райцентру. Дібратися туди можна й рейсовим автобусом до села Межиріч. Звідти до водойми залишиться ще 5 кілометрів.
2. «Золоті ворота» у селі Волокитине
Так звані «золоті ворота» залишилися у селі під Путивлем ще з 19-го століття. Це єдина вціліла споруда маєтку Міклашевського. Ворота оформляють офіційний в'їзд на територію парку і колишньої садиби поміщика, виконані в готичному стилі з добротних «вічних» матеріалів: буту з піщанику, цегли з архітектурними деталями та граніту. Складаються вони з трьох частин: високої центральної арки для проїзду і двох бічних - для пішоходів. Верхівка воріт оформлена зубцями. Поруч з воротами височіє зубчаста шестигранна вежа. Автор цього творіння й досі залишається невідомим. За «Золотими воротами» починається паркова алея до колишнього маєтку. Нині вони занесені до Державного реєстру нерухомої культурної спадщини України як пам’ятка архітектури та містобудування національного значення.
Дістатися до села можна від Путивля автобусом. Знаходиться воно за 17 кілометрів від райцентру. Самі ворота у населеному пункті допоможуть знайти місцеві.
3. Вежа лазень у Путивлі
У райцентрі знаходиться вежа колишніх міських лазень, що стала однією з візитних карток Путивля. Деякі подорожуючі, вважають, що це залишки старовинного городища, але на справді це технічна споруда. Збудували її у 19-му столітті. Знаходиться вона у центрі міста.
Дістатися ж до самого Путивля можна рейсовими автобусами із Сум. На дорогу доведеться витратити близько двох годин, оскільки знаходиться населений пункт за 100 кілометрів від обласного центру.
4. Цілющі води в Дубовичах
Колодязь із цілющою водою розташований поблизу міста Кролевець, неподалік дороги «Київ-Москва». За народними переказами історія цього унікального місця сягає 16-го століття і пов’язана з образом Богоматері. Ікону святої, за легендами, знайшли у густій траві на цьому місці. У радянські часи криницю зрівняли із землею, та люди своїми силами розкопували і відновлювали джерело. У 2000 роках територію поблизу криниці облаштувал за ініціативи місцевої влади.
Дістатися до криниця можна від кролевця. Джерела знаходяться у 20 кілометрах від райцентру.
5. Гамаліївський монастир у передмісті Шостки
Перші згадки про святиню датуються ще початком 18-го століття. Історія монастиря пов'язана з діяльністю козацької еліти часів занепаду Гетманщини після Полтавської катастрофи 1709 р. У 1794 році його майже вщент знищила масштабна пожежа. Після цього храм на тривалий час закрили. В середині 19-го століття його діяльність відновили, а більше ніж через століття оголосили пам'яткою архітектури республіканського значення. Деякий час святиня знаходилася на території Шосткинської виправної колонії №66. Навесні 2011-го установа офіційно передала церкву Священномученика Харалампія Конотопській єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату.
Розташований монастир у селі Гамаліївка, що під Шосткою. Від райцентру до нього мандрівникам доведеться добиратися автомобілем або рейсовим автобусом. На дорогу доведеться витратити близько 20 хвилин, адже пам’ятка знаходиться за 10 кілометрів від Шостки.